Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.06.2008, 10:16   #9
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

hej
na swiezo po zakupie mojej RD04 wymienialem plyn hamulcowy tyl/przod. tak profilaktycznie no i jeszcze ze przod wydawal mi sie troche gumowaty mimo stahlflexow.
mimo wymiany i odpowietrzenia nie zauwazylem jakiejsc istotnej poprawy - no na pewno 'dwupalcowe' zaciski to nie sa /dodam ze klocki i ruchomosc zacisku na bolcu OK/.
podziele sie jednak przy tej okazji spostrzezeniem ze niestety ale odpowietrzanie 'grawitacyjne' czy nawet z pompowaniem klamka jest takie sobie - w przypadku powaznego zapowietrzenia i tak sie banki powietrza cofaja w gore ukladu stad trza pompowac i pompowac.... jak zauwazylem rowniez trzeba uwazac na luzowanie odpowietrznika /tzn luzowac tylko minimalnie/ bo sciekajacy od niego rurka w dół plyn potrafi wciagnac do rurki powietrze spomiedzy szczeliny miedzy odpowietrznikiem i zaciskiem. jak dla mnie metoda w motocyklu taka sobie.
mysle ze nastepnym razem to faktycznie strzykawa z rurka i pchac to wszystko go gory pamietajac oczywiscie o odbieraniu nadmiaru plynu ze zbiornika pompy. sa nwet takie zestawy za iles tam euro ale poczciwa stara 'pompka' chyba zalatwi sprawe rownie dobrze.
na koniec przypomnialem sobie jeszcze jedno co przeczytalem lata temu - plyn hamulcowy przed jego uzyciem powinien byc odstany. nie powinno sie uzywac plynu po jego radosnym przywiezieniu do garazu czy gdzie tam i hajda odpowietrzac. zmieszany zawierac moze 'minibombelki' ktore sie pozniej moga stac wiekszymi bąbelkami i cale odpowietrzanie nazajutrz o kant...
pozdrawiam serdecznie
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 04.06.2008 o 10:19
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem