Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.11.2013, 00:30   #8
landlord
 
landlord's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: w-wa
Posty: 27
Motocykl: RD07a
Przebieg: 57000
landlord jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 25 min 32 s
Domyślnie

Przygotowania do tej wyprawy nie zajęły nam długo. Kilka zarwanych wieczorów nad komputerem w poszukiwaniu części zamiennych, brakującego ekwipunku i wszelkich przydatnych informacji. Plus kilka dni spędzonych na bieganiu po ambasadach.
Niedużym, ale kłopotem, okazało się załatwienie wizy rosyjskiej dłuższej niż 30 dni (nasza wyprawa zaplanowana była na półtora miesiąca co i tak okazało się za krótko Pani z rosyjskiego okienka wizowego jedyną radę jaką dała to zdobyć od rosyjskiego klubu motocyklowego: zaproszenie, list polecający, opis drogi jaką będziemy pokonywać, rezerwacje miejsc na nocleg i kilka innych jeszcze papierków których nie pamiętam. Nie była w stanie uwierzyć że chcemy przejechać 3/4 rosji wzdłuż we dwóch a fakt że będziemy spać w namiocie w lasach po drodze zupełnie przemilczałem. Rozwiązanie - wiza biznesowa która ważna jest pół roku. Jej minus - też trzeba mieć zaproszenie od firmy rosyjskiej i nieco wyższa cena.
Wiza mongolska to formalność. Więcej wiz nie potrzebowaliśmy.
Nasza trasa to POLSKA - ukraina - rosja - mongolia - rosja - łotwa - litwa – POLSKA.
Najkrótsza droga to przez Białoruś, Rosję, Kazachstan, znów Rosję i Mongolia. Ale kto by sobie ułatwiał te kilka set kilometrów więcej przy takim dystansie - niezauważalne. A poważnie. Na tyle późno zabraliśmy się za wyrabianie wiz, że czasu na pozostałe nie starczyło a ponadto Kazachstan jest w planie na podróż z Kirgistanem, Tajikistanem i całą resztą. Wszystkiego się nie da zobaczyć, chyba że ma się 4 miesiące wakacji jak co poniektórzy, ale o tych później.

A tak wygląda na mapie nasza droga do Ułan Bator. W Wielkim uproszczeniu: Warszawa, Kijów, Kremenchuk, Voronezh, Penza, Samara, Ufa, Chelyabinsk, ishim, Omsk, Nowosybirsk, Krasnojarsk, Irkuck, Jezioro Bajkał i jego wyspa Olhom, Ulan Ude, i już Ułan Bator!.

wstawiam link bo k&%#a nie udaje mi się dołączyć zdjęcia.
http://www.flickr.com/photos/10138675@N07/11107716955/
a przy okazji może ktoś mi wytłumaczy jak to robić, proszę!

Ostatnio edytowane przez landlord : 29.11.2013 o 00:56
landlord jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem