Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.05.2020, 14:46   #35
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
wartość cyklu to tylko 100% i jest najważniejszym parametrem, aluminum to inna bajka ja bym kombajnu nie kupił a o sprzęcie do alumnium to powiem ci zupełnie inaczej palnik do tiga to koło 1000 zł odpuść sobie bo szkoda męki.
Paweł - nie przesadzaj.

Spawałem moim chińczykiem 200A piękne spoiny na ALU jak paciorki a sprawność to ma MOŻE 45% - na jednej obudowie miałem 150cm spoiny. Tych obudów zrobiłem może z 60szt. Zwrócił się i chińczyk i gaz i wszystko inne.
Blachę 2.5mm spawałem palnikiem '9' za 25PLN chłodzonym wiatrem na max 80-85A w porywach oczywiście ze stopą na pedale gazu/amperażu. Elektrodę zawsze używam 3.2mm tylko ostrzę w zależności od potrzeb.

Większe amperaże też dawało radę na ALU ale tu detale muszą być spawane naprawdę szybko bo wypełniają się ciepłem i to niedobrze robi tak im jak i spoinie.

Da się spawać tanim sprzętem ale ten mój mimo, że był tani kosztował 2x tyle co ten z ogłoszenia...

Nie wiem co robi taka spawarka w ALU za 2500... Wiele takich ludzie chcieli naprawiać co było niemożliwe.


NA PEWNO żaden migomat do 10tys nie będzie spawał alu. To po prostu niemożliwe. Można ratować się spoolgunem jeśli spawarka takowy obsłuży ale migomat i alu to z założenia nie metry a setki metrów spoiny i amperaże w cyklu 100% w okolicy 300A+ gdzie spawa się blachy i profile po 8-10mm grubości , to zupełnie inna liga urządzeń, niedostępna i NIEPOTRZEBNA dla małych warsztacików.

ja bym sugerował uczyć się tiga na stali.
czymkolwiek.
potem wskoczyć na alu.

a na początek zapytać się samemu siebie PO CO MI TIG DO ALU.

na początek najlepszy jest migomat z MMA. większość rzeczy w garażu w stali tym się opędzi.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem