Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.12.2009, 17:05   #42
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JuIo Zobacz post
Wow! to żeś strzelił doktorat, szacuneczek.

Suchejta, wziąłem te wszystkie graty znaczy tłoki, korbe, cylindry, kartery i ćwiortke i pojechałem z tym całym majdanem do śpeca. Ten pomierzył wszystko jak leci i poza tym małym owalem na drugim garze, ( ktory powstał z tego tytułu że jest drugi i ma słabsze chłodzenie) spokojnie mieszczącym się w granicach zurzycia wg. Heynesa, to reszta jest kurna igiełka. Na pierwszym garnku jest odchylenie o 0,01 od nominału, a ten stoi 81,000 do 81.015. luz na zamkach jest mikro, śpec nawet nie mierzył a na prośbę ironicznie się uśmiechną, pierścienie mają ciasno (pisze ciasno bo jak tą ciasnote ubrać w słowa? to cza zobaczyć!). luzu na korbie brak, ponewy bielutkie, ta na łożysku w karterze tyż. No to co ja się będę
Zamawiam to co mam zamówić i składam, nie będę wymyślał sobie usterek w silniku który chodził jak zegarek. Rozpatrze tylko wymianę łańcuszków bo koszt nie duży, bo po kiego grzyba mam go znowu rozpieprzać za 50kkm.



Treść troszku zbacza z tematu, jeśli jakoś rażąco to prosze moderatora o przenieśienie do stosownego wątku, na ten przykład może być do Zima, czyli przegląd generalny.

które łańcuszki zmieniasz i ile ma AT na liczniku ?
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem