W±tek: Kazachstan
Wy¶wietl Pojedyńczy Post
Stary 21.11.2018, 14:33   #1
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domy¶lnie Kazachstan

Witam,

Zauważyłem (może mi się tylko zdaje) że Kazachstan jest traktowany trochę tranzytowo w drodze na Pamir gdzie większo¶ć pod±ża. Jednak jak się czyta to pisz± że jest tam trochę do zobaczenia, tzn. s± góry, jeziora i malownicze ciekawe miejsca.

Dlatego chciałbym was poprosić o podanie ciekawych miejsc w Kazachstanie i pomoc w ułożeniu ciekawej trasy wła¶nie po Kazachstanie. rozważam aby zgłębić ten kraj al. nie z perspektywy tranzytowej tylko że tak powiem docelowej.

Sam na razie znalazłem poniższe tematy:

Jezioro kolsay
Jezioro Kaindy

Kanion Szaryński
Narynkol – pod granice Chińsk±
Tuzkol – słone jezioro
Park Narodowy Altyn Emel – stepowo pustynny park narodowy słyn±cy ze znakomitych kolorów i przepięknej ¶piewaj±cej wydmy. Przejazd w kierunku wulkanicznych i bardzo malowniczych wzgórz - Koktau i Aktau i do Basshi (wioska, w której zaczynaj± się wycieczki po parku i gdzie można kupić przepustkę)
Bektau Aty – góry
Turkiestan – Miasto Unesco, Mauzoleum Ahmeda Chodży Jesewi
Shymbulak – droga do Tien Szanu (góry)
Park Narodowy Burabaj - Na jego terenie znajduje się 14 jezior o powierzchni min. 1 km² i wiele mniejszych. Płaskie lustra wody, pasma malowniczych gór i dolin
Ałmaty - orientalny bazar zwany Zielonym Bazarem

Gdzie wjechać od strony Rosji aby ładnie wszystko bez cofania odwiedzić i polecieć na Ałmaty a potem z nich wjechać znowu do Rosji i do domu.

Dania i napitki:
Mięsne manty
Lepioszka – kazachskie pieczywo
Beszbarmak
Napój niż kumys czy szubat (sfermentowane mleko wielbł±da)
Dolmades – goł±bki ale z li¶cia winogron
Ajran - turecki napój przygotowywany na bazie jogurtu z dodatkiem soli i pieprzu. Może być lekko gazowany i mieć pianę.
Bacchus – koniak



Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Przemo

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 07.01.2019 o 09:59
przemo77390 jest offline   OdpowiedĽ z Cytowaniem