Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.07.2018, 15:40   #8
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

no a normalnie jeździ?

osiągi/spalanie?
kolor świeczek /przynajmniej tych dostępnych /?
czy na zimno odpali bez ssania?
czy na ciepło odpali ze ssaniem?
czy linki/tłoczki ssania na pewno wracają?
czy są wkręcone plastikowe króćće w gaźniki i przykryte gumą która powinna być na lince?

Ja ssanie zawsze spuszczałem kiedy silnik zaczynał w miarę normalnie reagować na gaz. Ostatnimi czasy zupełnie zarzuciłem rozgrzewanie moto - po prostu jadę delikatnie pierwsze 5-10km. Potem też delikatnie

Nie pamiętam jak w NTV jest pędzona pompa oleju... Ale obstawiam na niskich rpm jakiś luz łańcucha który wpadać może w rezonans a o ile pamiętam nie ma napinacza //. Wild guess jak to mówią.

IMO jeśli moto normalnie da się eksploatować i nie gaśnie na każdych światłach niech zdoi wachę do połowy baniaka i zaleje z pół butelki STP do beny. Potem kolejne pół do pełnego baniaka przy tankowaniu. To jest dawka uderzeniowa ale jeśli są jakieś złogi to je to rozpuści - powinny się podnieść obroty biegu jałowego.

Jeśli to nie pomoże to gaźniki najpewniej na stół. Proponuję tanie i szybkie rozwiązanie.
Chyba, że trywialnie od długiej pracy na ssaniu świeczki są tak zasyfiałe, że moto nie chce pracować normalnie.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 11.07.2018 o 15:46
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem