Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.08.2017, 13:51   #68
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
...musi:
1) 5 drzwi i co najmniej 4 miejsca
2) przeznaczenie - turystyka rodzinna ale bez upalania w mega offie
3) ma być wygodna w podróży i w miarę ekonomiczna (najlepiej LPG lub diesel)
4) musi mieć prawdziwy napęd 4x4 i prześwit, który pozwoli wjechać nad Wisłę dalej niż deptak, pozwoli może na jakąś połoninę się wdrapać ale nie musi i raczej nie powinna wygrywać rajdów OFF
5) budżet do 30 k PLN
6) najlepiej na ramie ale wcale nie musi
7) mam jechać z rodziną np. do Ro i nie bać się, że w razie awarii nikt mi nie pomoże bo części będzie trzeba sprowadzać z "Tobago"
A nie myślałeś o jakimś SUVie? Do opisu pasuje z niewielkim modyfikacjami założeń - w punkcie 4 rezygnujesz z "prawdziwego" napędu 4x4, a i tak zajedziesz dalej niż na nadwiślański deptak. Reszta punktów spełniona.
Toyota RAV4, Suzuki Grand Vitara II i inne.
Kupno "prawdziwej" terenówki to studnia bez dna. Najpierw modyfikacje - jak dasz się wciagnąc w "wyścig zbrojeń" to ich koszty przewyższą wartość auta. Potem koszty eksploatacji. "Prawdziwe" terenówki zazwyczaj mają duże silniki. To dobre jak masz takie auto tylko na weekendowe taplanie się w błocie. Jak chcesz używać na codzień to robi się drogo. Turystyka? Koszty dojazdu do nieodległej Rumunii nieco zaburzą radość podróżowania.
Pisałem jako teoretyk - nie mam i nie będę mieć terenówki-wyprawówki. Chciałem kupić, poczytałem, posłuchałem, pooglądałem, pomacałem i mi przeszło. Znam inne tańsze aktywności dające mi więcej funu.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem