Wątek: Remont
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.10.2017, 16:12   #1
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 695
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 1 godz 6 min 49 s
Domyślnie Remont

Witka moi drodzy, zmieniłem nieruchomość i przede mną mały remoncik.
Do zrobienia będzie:

1. łazienka (generalka): w zasadzie to czego unikać pod kątem wyboru kafli, i armatury. Może sa firmy których zdecydowanie nie polecacie. Lub rozwiązania w łazience które mimo wyższego kosztu zdecydowanie polecacie.

2. okna - różne rozmiary kilka b.dużych tj ok 1,50 x 2. Jak to jest z tymi wentylowanymi, barć? jaka klasa termoizolacji? A może inne parametry sa równie ważne? Może na coś konkretnego (firma) powinienem zwrócić uwagę?

3. kuchnia + AGD. Meble to w zasadzie temat blatu mnie interesuje. Podoba mi się drewniany ale poczytałem że średnio jest trwały, czy to prawda? sprzęt AGD tzn czy pchać się w płytę ind. wolę gaz? Oglądałem płytę gazową od solgazu, ale cena mnie odstraszyła, a może warto?

4. dach - będzie wymieniany na taki sam tj ceramiczny, karpiówka. Myślę też o wymianie ocieplenia przy okazji. Jak liczyć przybliżony koszt wymiany poszycia, wszystkie kalkulatory zawierają cene budowy czyli wraz z konstrukcją. Czy możliwa jest sprzedaż starej dachówki karpiówki? Część jest popękana i ma wykwity, ale większość jest w dobrej kondycji.

Wszystkie opinie są dla mnie ważne.

Na koniec jeszcze pytanie czy warto brać jakiegoś projektanta. Tutaj bardziej chodzi mi o to czy tacy fachowcy mają pojęcie o materiałach i potencjalnych wykonawcach w regionie, czy tylko piękne wizualizacje robią za niemałą kasę?

Pozdrawiam
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem