Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.03.2018, 09:05   #41
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Te gażniki od Raptora nie wchodzą bez przeróbek. Od strony - głowicy - potrzebna mała redukcja na jeden gaźnik , od strony airboxa - nie pasuje w ogóle, dlatego robiłem "dodrukowanie" elementu airboxa i dawałem nowe rury łączące.
Druga sprawa - czy sprzedawane na tej aukcji gaźniki są dedykowane do Raptora i mają odpowiedni zestaw dysz/iglic/ rozpylaczy, w co wątpię.
Dodatkowo nie można zastosować króćców z raptora - bo w raptorze silnik jest pochylony i króćce są zagięte w dół - stosując je w XTZ czy MZ gaźniki były by krzywo.

TO NIE JEST ROZWIĄZANIE PLUG&PLAY!!!
Dysze można kupić w larssonie. Niema tylko głównej 1:1, ale można ją zastąpić inną, ale trzeba zmniejszyć średnicę zewnętrzną łba. Nowe gaźniki tego typu można kupić na aliexpress W XT600 jest trochę mniej zabawy od strony głowicy - wystarczy wymienić jeden króciec na taki jak jest z drugiej strony (chyba muszą być dwa prawe, nie pamiętam dokładnie), do tego dochodzi za mała średnica wewnętrzna króćca względem gaźnika - dremel w ruch i po sprawie. Nie wiem jak to się ma później do średnicy samych kanałów ssących w przypadku oryginału, u mnie głowica jest po portingu i trochę materiału jest zdjęte. Od strony airboxa nie kombinowałem, dodruk elementów będzie dobrym rozwiązaniem.
Ostatnio jak próbowałem je zaadoptować to nie chciał mi się wkręcać na obroty. Męczyłem się tydzień i je wywaliłem na półkę. Założyłem oryginały i... też mi się nie wkręcał Powód był elektryczny, jak się okazało. Wrócę więc do tematu jak mi się zwolni miejsce w garażu.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem