Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.04.2020, 18:58   #7
Kostas


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Doruchów
Posty: 58
Motocykl: Była CRF1000L, jest KTM 1290 SAS
Kostas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
Kur.... Od kiedy sag się ustawia kliknięciami... Bez minimum wiedzy to grzebanie palcem w dupie.. za to odpowiadają sprężyny i tu żadnymi kliknięciami nic nie zrobisz...chyba że masz hydrauliczną regulacje napięcia sprężyny... A z przodu... Tylko wymiana sprężyn... Shimma przy 150... Masz pan jaja większe od wielkanocnych... Poczytać zrozumieć i potem się za regulację brać.. takie zabawy to bawienie się granatem z którego wypada zawleczka.
Podjedź do jakieś serwisu od zawiasu i za parę stów ci ustawia,no chyba że sprężyny trzeba będzie zmienić to grubo ponad klocka wyjdzie.. zawias jest fabrycznie ustawiony do podobnej wagi i jest to uniwersalny nastaw... Na drogę i czasem na szuterek...
Motomax dlaczego tak nerwowo? A może odniosłem tylko takie wrażenie. Przecież ja nie modyfikuję zawieszenia w sposób bezmyślny. Używam regulacji dostępnych dla użytkownika i opisanych w instrukcji obsługi. Podobno jedną z podstawowych regulacji zawieszenia jest ustawienie wstępnego napięcia sprężyn, które wynika z wagi kierowcy. Nic więcej nie chciałem robić.... A podane ilości "kliknięć" to teksty zapożyczone z instrukcji obsługi....

Odnośnie shimmy... miałem już taki problem w Diavelu, szukali i szukali, wymieniali oponę, łożysko kiery itp. nic nie pomagało, aż nareszcie mądry gość ustawił mi zawieszenie i jak ręką odjął. Nie twierdzę, że teraz mam podobny problem z Afryką... szukam rozwiązania.

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Wszystko co Mada napisał się zgadza, czyli tak po prostu jest z tylnym zawieszeniem i już - miękkie.
Muszę faktycznie sprawdzić kufer centralny, bo okresowo z nim jeżdżę, nie zwróciłem uwagi, że on może być przyczyną shimmy. sprawdzę.
Kostas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem