Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.02.2018, 08:44   #23
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

tulejka redukcyjna wydrukowana została raczej tylko na próbę. Podejrzewam że gaźniki będą nie raz wyciągane w trakcie testów- będę obserwował (moczyłem go w bęnzynie - nie reagował- siedzi po zewnętrznej stronie gaźnika i styka się z gumą, nie wiem za to jaką ma temperaturę płynięcia) . Element przy airboxie wydrukowany z polipropylenu - z tego samego materiału co jest airbox. Kiedy drukowałem kolega miał do dyspozycji tylko "próbki" tworzywa. Teraz ma i polipropylen i ABS i jakieś gumopodobne (drukował uszczelki)- sam nie wiedziałem że tyle tego jest dostępne.
Dlaczego nie gaźniki z XL? Są rozchylone pod kątem, nie są już tak łatwo dostępne. Gaźniki BST są seryjnie stosowane w raptorze i chodzi na nich fajnie, łatwo dostępne zarówno używki z dużej liczby motocykli GS500, Big, Fx650, GS650, Pegaso, itd, jak i nowe na aliexpresie za 100 dolców a zestawy naprawcze po 15 dolców. Stosując dysze i iglice z raptora - odpada żmudne dobieranie bo są przeznaczone do tego konkretnie silnika. Takie dobieranie nie jest takie łatwe w tym silniku bo jeden gaźnik napędza 1 zawór ssący a drugi dwa zawory i w raptorze np dysze główne w każdym z gaźników różnią mocno 110/140.
Oprócz jednej średnicy gaźniki od Fx650 pasują idealnie w oryginalne kolektory a konstrukcja ma z założenia działać i "nie rozbić budżetu".
Dlatego też odpuściłem pomysły na kolektor 2w1 - seryjnie stosowany do głowicy XTZ w Yamaha Kodak 660. Zabrakło by miejsca na zastosowanie tego kolektora + pojedyńczy gaźnik np FCR, wymagało by to usunięcia lub przerobienia kolektora i wycięcia wzmocnienia w ramie. Starałem się uniknąć tak "grubych" zmian, bo to sugeruje kłopoty. Obecne rozwiązanie gdyby nie przeszło testów pozwala na bezproblemowy powrót do oryginalnych gaźników.
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 27.02.2018 o 09:01
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem