Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.08.2020, 23:16   #166
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post

Zakładam że zabiłem łańcuch założeniem odwrotnie zębatki? Tak mi mówił już inny mechanik. Co ciekawe zębatka zdawcze nie wyglądała źle, zęby były tylko trochę starte z jednej strony, nie powyginane. Po 2000km nie wytrzymałem i wymieniłem cały napęd A ten sezon spokojnie bym na oryginalnym jeszcze pojeździł

Pozdrawiam
zimny
nie myłeś go czasem przy okazji wymiany zębatki ? np. jakimś cudownym środkiem typu nafta.

odnośnie łańcuchów DID od dawna stosuje specjalne powłoki na elementach łańcucha nic nowego, zauważcie iż do pewnego momentu eksploatacji łańcuch nie wymaga praktycznie obsługi - naciąg nawet po 6000km a po 30.000km już latanie z kluczami się zaczyna bo powłoki już nie ma dodatkowo uszczelniania puszczają ... jedne wcześniej inne później czego pierwszym objawem jest falowanie łańcucha (nierównomierne zużycie).

To co BMW wymyśliło to może być tylko rodzaj powłoki... Regina od dawna robi łańcuchy to trzeba było BMW aby się dowiedzieć że można zrobić trwalszy łańcuch...? bo do tej pory jakoś klejki w sklepach po reginę się nie ustawiały w przeciwieństwie do DID.

Druga sprawa to fakt, że łańcuchy będą dostępne tylko w nowych motocyklach za dopłatą jako opcja, normalnie szok... tak bym sobie kupił i szwagier by kupił skoro takie dobre a tu nic z tego muszę kupić BMW aby mieć taki łańcuch ale to nic zamówię sobie z BMW jak będzie 525 w ofercie

Ciekawe też czy mają jakiś pomysł na zębatki aby dogadywały się z tym super łańcuchem.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 28.08.2020 o 23:30
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem