Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.03.2021, 22:32   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 38 min 55 s
Domyślnie Ugór przygotowanie pod trawnik/łakę

80 arów takiego niby ugoru/nieużytku, teren nieznacznie nachylony na południowy wschód, praktycznie równy, w obrysie prostokąta ok. 40x200, przy samym lesie a dokładnie lasem otoczony z trzech stron. Szkodnik zaczyna budowę, nieco zryli 4x4 przy wierceniu studni i zakładaniu przyłącza elektrycznego /aktualnie robią drogę cirka 100m. przed działkę pod docelowy garaż i budynek mieszkalny/. Przez ostatnie 30 lat zero aktywności rolniczej, wcześniej było intensywnie uprawiane i z tego co wiem ostatnio jakieś zboża. Gleba średnia, nieco gliniasta ale bez tragedii, stok z nieznacznym nachyleniem, dość mocno nasłoneczniony /stary las od północy i zachodu, od wschodu młodnik ale tylko do 1/2 dłuższego boku prostokąta - reszta odsłonięta czyli ekspozycja południowowschodnia/. Wypleniłem wszystkie samosiejki i praktycznie całą jeżynę, która jak to przy lesie zaczynała zagłuszać wszystko. Aktualnie jest niby trawa, niby chwast, niby nieużytek. Chcemy zrobić z tego naturalny trawnik czyli coś na kształt łąki, która będzie koszona z cztery/sześć razy na sezon. I tu pytanie do "chłopów małorolnych", jak się zabrać za temat tak aby koleiny zrównać, mieć w miarę płaski "jak stół" teren i co wysiać Jakaś orka, glebogryzarka, bronowanie i walcowanie Jak temat ugryźć co by po taniości a zarazem efektywnie sukces osiągnąć Przy samym budynku to mniej więcej wiemy ale to w porywach 6-8 arów a reszta
Będę zobowiązany za porady
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem