Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.09.2021, 10:34   #6
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

podpieram sworzeń - stukanie przy odjęciu gazu... oraz na ucho przy ruchu w górę i w dół.
spróbuj odpalić moto na jednym cylindrze i/lub zdejmij podczas pracy przewody zasilające do cewki /NIE fajki ze świec/ - wtedy wejdź na te obroty gdzie występuje ten rzekomy rezonans - jeśli odgłos znacząco ścichnie będzie wiadomo, że to na 100% sworzeń - lub stopa ale w to akurat wątpię.

możesz również sworzyć ustrój z czujnikiem zegarowym i długą czułką pomiarową, czujnik mocujesz do czegoś stałego na zewnątrz, czułkę wprowadzacz do górnego otworu świecy - kręcisz wtedy kołem zamachowym przez otwór kontrolny w pokrywie w jedną i drugą i patrzysz czy masz BRAK postępu na czujniku w momencie nawrotu kołem zamachowym. To potwierdzi na 100% luz w układzie korba/tłok. najlepiej sprawdzaj to w połowie skoku tłoka - będzie najbardziej czytelnie.

ale bez zdjęcia czapki i cylindra to takie gdybanie - I TAK bez rozbiórki się nie dowiesz. jeżdżąc tak będzie tylko gorzej.

afryka z fragmentarycznych widoczków na zdjęciach wygląda bardzo ładnie więc chyba warto włożyć parę zet w naprawę.

m

p.s. wciąż czekamy na opinię fachowca
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem