Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.03.2019, 21:47   #9
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Gibraltar, jeśli wjedziesz na górę z dzieckiem to zajmie Ci to więcej czasu niż przewidujesz

Parking dla motocykli obok kolejki na skałę jest za darmo.
Jeśli coś będziesz kupował w Gibraltarze (np. alkohol - bardzo dobra cena ) płać Revolutem w lokalnej walucie, bo strasznie kroją na przewalutowaniu.

Wjeżdżaj na górę kolejką i zwiedzaj swoim tempem, nie jedź busem, pomimo, że mocno będą Cię namawiać naganiacze i tylko teoretycznie ich oferta będzie ciekawsza. Kolejka do kolejki idzie naprawdę szybko.
Weź ze sobą takie cukiereczki mini lub jakieś małe ciasteczka dla małpek - będzie to niesamowita atrakcja dla dziecka. Tylko odpuść te małpy, gdzie kolejka kończy bieg i idź od razu na 'Taras Królowej Elżbiety' - tamta małpia rodzina jest dużo spokojniejsza.

Schodząc z góry jest kolejna atrakcja - jaskinie (wejście płatne), niestety byłem 10 minut przed zamknięciem i nie udało się już wejść. Widziałem tylko 'przedsionek', który zrobił na mnie duże wrażenie.

Kolejna atrakcja to z Gibraltaru są rejsy do Afryki i nie potrzeba mieć paszportu, bo tam jest jeszcze kawałek Hiszpanii.

Na Gibraltarze jest miejsce, kawałek polskiej historii, pomnik - upamiętnienie śmierci Gen. Sikorskiego.

No i ważne - Gibraltar - cześć Anglii, ale jeździ się normalnie, po europejsku
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem