Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.07.2020, 15:44   #804
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 37 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Miałem podobny problem z drogówka i jednak zaprosili na wstępne przesłuchanie. Po rozmowie, pan policjant stwierdził, że nie ma co opisywać w raporcie mojej wersji, bo i tak deklarowałem powtórzenie tego samego w sądzie. Uwierzyłem i wyszedłem nie chcąc dokładać komuś roboty. Finalnie sprawa odbyła się zaocznie bez rozpatrywania mojej wersji, bo przecież sąd jej nie otrzymał z policji.
Wyrok i nakaz zapłaty był o połowę niższy od deklarowanego wcześniej mandatu i bez punktów karnych (grozili utratą 8).
Choć sprawa była dla mnie "wałkiem" to zrezygnowałem i zapłaciłem orzeczone 150, bo myśl o czasie i wydeptanej ścieżce odwołania zniechęcała. Pozostał żal.
Prawdopodobnie chciał tylko poznać moje dowody na "wałek"
Ot, galant z pumą.
U mnie jak pisałem przesłuchanie się odbyło, panowie sami przyjechali mnie przesłuchać. Teraz mam w ręku wyrok sądu, oczywiście moje wyjaśnienia w sądzie się nie pojawiły ale panowie z drogówki uzyskali wyrok na 300PLN i 100 PLN kosztów sądowych, tylko w ich papierach wniosku do sądu i w sentencji wyroku stoi jak byk że prowadziłem samochód marki Dacia o numerze rejestracyjnym KR 7X13, tylko że to była Dacia jest prawdą. Nie będę pytał, tym razem w polskiej mowie, zapłacić czy nie? Chodzi raczej czy przyklepać błędy naszych bohaterów czy poprosić ich aby jednak się lepiej przyłożyli do wykonywanej pracy, za którą biorą wynagrodzenie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem