Wątek: Kask Dual ADX-1
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.11.2019, 12:21   #12
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 1 min 23 s
Domyślnie

Novy rozumiem, że chodzi o te śruby "ozdobne" które widać po bokach i przechodzą przez daszek a dalej zapewne przez ucho szyby - czyli spinają oba wymienione elementy Jeśli tak to będę pamiętał i systematycznie kontrolował /gdzieś wyczytałem, że te samoodkręcające śrubki Scorpion ponoć poprawił ale zobaczymy/. Właśnie zjechałem po kolejnych asfaltowych km. docierania XTZ-ety /honowanie cylindra + wymiana tłoka/, temp. około +8 i dość wilgotno, kask zero parowania, kilka delikatnych km. przez las po zrywkówce z niewielkimi podjazdami, kask w mojej ocenie bardzo komfortowy, widoczność powala, zero zniekształcania, daszek daje radę, blenda dalej delikatnie wysunięta z "gniazda" na wysokości brwi ale nie opada nawet przy szybszej jeździe po kamolcach czy innych korzeniach, daszek nie wibruje i specjalnie nie odczuwam jakiegokolwiek "szarpania" głową, szum przy około /brak zegarów więc jedynie określenie prędkości "na czuja"/ 100-110km/h znośny choć dalej utwierdzam się w przekonaniu, że to głównie kwestia zupełnie innego profilu wkładek w okolicach małżowin, gdzie nawet przy zamkniętych nawiewach delikatnie czuć ruch powietrza a w Nolanie w tych samych rejonach zero wentylacji. Pasek mógłby być wszyty nieco bardziej z przodu ale po zabiegach regulacyjnych nic w krtań nie uwiera i jest komfortowo - generalnie materiały bardzo przyjemne i neutralne dla skóry, waga po dwóch godzinach jazdy nieodczuwalna - największy PLUS za widoczność ...
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem