Wątek: Chopper
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.09.2018, 14:12   #14
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 301
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Sam jeżdżę motocyklem typu armatura (H-D Road King), ale dawno temu jeździłem też Virago, więc co nieco mogę Ci podpowiedzieć.

Tego typu motocykli nie kupuje się ze względu na właściwości użytkowe, lecz ze względu na styl. Są ciężkie - (260kg i więcej), mało zwrotne, słabo wybierają nierówności. Przy jeździe bez szyby prędkość 120 to wartość graniczna; powyżej tego jest walka z wiatrem. Poza tym, przy wyższych prędkościach dokuczliwe są wibracje (to jednak silniki V).

Motocykle te najlepiej czują się na dobrym asfalcie. Teoretycznie kawałek po kocich łbach, czy twardej drodze polnej pojedziesz, ale nie należy to do atrakcji (podłoża typu piasek czy kopny żwir odpadają).
Musisz także liczyć się z koniecznością czyszczenia i polerowania chromów, czy np. szprych
Natomiast jeśli znasz ich ograniczenia i ten styl Ci odpowiada, można czerpać ogromną przyjemność z jazdy. Da się zrobić nawet przyzwoite przebiegi dzienne (ok. 1000km), choć zajmuje to sporo czasu. Z reguły pasażer ma dość wygodnie - wyprostowana pozycja, nogi nie podkurczone, możliwość oparcia się o oparcie czy o zamocowany bagaż.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem