Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.06.2013, 16:06   #16
Stary_
 
Stary_'s Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 3
Motocykl: RD03
Stary_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 30 min 40 s
Domyślnie

Panowie od ponad 1500km z lewej strony silnika w RD03 słychać dziwne "szuranie". Na początku myślałem, że to po prostu łańcuch, ale mocne nasmarowanie nic nie dało. Na początku dźwięk ten zignorowałem, jednak nasila się coraz bardziej.

Przeczytałem wszystkie podobne tematy na forum - nie jest to ani osłona silnika, ani osłona korektora, w silniku nie mieszkają "świerszcze", łożysko wałka zdawczego jest ok, nie jest to dźwięk umierających panewek itd. Najgorzej jest na zimnym silniku - po odpaleniu i przejechaniu kilkuset metrów zaczyna się swoiste szuranie szczotką drucianą z lewej strony silnika. Po nagrzaniu silnika jest zdecydowanie ciszej, ale wciąż do około 4000rpm wyraźnie słychać "szuranie".Obstawiałem łańcuszek rozrządu tylnego cylindra, jednak po sprawdzeniu stetoskopem (nie jestem mistrzem w osłuchiwaniu silników) wydaje mi się, że dźwięk ten dochodzi z okolic alternatora/rozrusznika.

Licznikowo sprzęt ma 48kkm, realnie pewnie dużo więcej (148kkm?). Zaznaczam, że nigdy nie rozbierałem żadnego silnika AT - generalnie po lekturze 11 stron postów w tym dziale, stwierdzam, że silnik mam w niezłej kondycji (pali na dotyk, zawory nie klepią, moc jest itd), ale to cholerne "szuranie" doprowadzi mnie za chwile do furii. Myślałem, że "królowa sama się naprawi" niestety ostatnio zaczęło "szumieć" nawet podczas postoju na światłach.

Gdzie szukać źródła problemu? Przeczytałem na forum wątek o blaszce trzymającej kable - czy mogła się samoistnie wysunąć z gniazda? Czy z lewej strony jest jakieś łożysko które będąc na wykończeniu powoduje takie objawy?
Stary_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem