Wątek: Rama
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.11.2017, 13:07   #12
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 473
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 14 godz 38 min 18 s
Domyślnie

R2D2 jak rozumiem chcesz tylko sprawdzić ramę , czy masz podejrzenie że jest krzywa ? Ja po kolizji w 2015 roku miałem pewność że rama jest podkrzywiona na wysokości mocowania silnika z przodu. Po prostu koło , a raczej już felga , poprzez mocowanie gmoli dobiła rantem do ramy . Skutek 1 stopień 17 minut odchyłu . Naprawiałem to w MCS Honda w Warszawie na ul. Prymasa 1000 lecia. Był grudzień 2015 cena za pomiar 350 , która jednak wchodziła w cenę prostowania jeśli się zdecydujesz. Całkowity koszt "operacji" 1200 zł + 300 zł malowanie ramy przez firmę obok MSU-u.
U mnie na ramie widać zagięcie w miejscu gdzie felga uderzyła w ramę. Celowo nie zgodziłem się na "wyciąganie" tego , a następnie szpachlowanie i malowanie bo i tak nie zamierzam ukrywać kolizyjnej historii motocykla , a poza tym gdyby ta szpachel zaczęła pękać w tym miejscu to dopiero było by śmiesznie.
Bardzo mało jeżdżę a i motocykl stoi w ciepłym garażu, ale jak dotąd rama po dwóch latach od malowania jest ja "nófka".
Co do pomiaru , w moim przypadku chcieli motocykl z tylnym kołem i silnikiem bez przodu. W miejscu mocowania wahacza zakładana jest dość pokażnych rozmiarów "rama" , do tego podobne ustrojswo w główkę ramy i dawaj świecić laserami (niestety nie pozwolono mi zrobić fotki z pomiaru , no ale mam 3 strony certyfikatów)
Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie zrobili na mnie mechanicy i kierownik serwisu (nie pamiętam nazwiska) ale konkretny gość. Sam MCS jest trochę skromnie wyglądający jak na moje wyobrażenie o "warsiawie" ale wrażenie "po" jak najbardziej na plus.
I jeszcze ciekawostka , myślałem że jak zawiozę zwłoki mej cudnej maszyny do MCS-u to będzie to dla nich wydarzenie , tymczasem ... czas oczekiwania na naprawę 4-5 tygodni . Chłopaki prostują na potęgę cruisery różnej maści ze stanów , na wieść o afryce , ucieszyli się bo w niej rama hmmm... nooo.... łatwo się prostuje w porównaniu do kolosów zza wielkiej wody.
Powodzenia
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem