Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.07.2008, 15:56   #15
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,372
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 37 min 37 s
Domyślnie Albania 2008

http://picasaweb.google.pl/motocykli...cjaWakacje2009

http://picasaweb.google.pl/motocyklieta/AlbaniaGrecjaWakacje2008 ten link działa


OK pisze, krotko i na temat, najpierw kilka slow o sprzecie, o Afryce pozniej trasa i tyle chyba
.Minusy:
1.płachta biwakowa Fjord nansen-alternatywa dla namiotu ktorego nie wzialem( w grecji dostalem odparzen, a albanii przemokla-padaka na maxa nie polecam,
-poza wagą i rozmiarami po spakowaniu rzadnych pozytywow
2.zestaw do gotowania (manierki Wisła II , palnik i butla campingaz) na 1-14 dni lepiej wziasc grzalke z mozliwoscia podlaczenia do ganizda zapalniczki i kubel 0,5 l(mniej miejsca, moje manarzki pociely worek Prokajaka
3.spodnie http://www.mttr.pl/sklep,1380,,,03,,...,160660,0.html
pekly na szwach na wys kolan, przemokly na kazdym deszcy, wentylacja poprawna, nie wiem kto wpadl na pomysl naszycia w miejsce pampersa gumy(odparzenia du..)
4.mycie scyzoryka w wodzie morskiej spowodowalo iz sie nie otwieral, sol sie wdarla miedy elementy, naoliwienie pomoglo, chodzi jak nalezy.
5, pompa w afryce sie spalila 10 dnia wyjazdu, wczesniej juz zaczela swirowac.
6. opona przednia tkc80 sie wyzabkowala po 4,5- 5 tys czyniac jazde srednio przyjemną, MItas E-09 -zajebiaszcza!!!

Plusy:
1.MItas E-09 po 6 tys jest troche styrany, kamyki bo ponadcinaly, ale generalnie duzy pozytyw, poza jazda w deszcu
2.camelbag-super sprawa, 2l worek. Zawsze kupowalem 5l wody. 2 wlewalem do Camelbaka, 2 do karnisterka przytwierdzonego do gmola, 1l wypijalem badz wylewalem sobuie za kołnierz.
3.skrzynka na narzedzia(pierwotnie na amunicje) po paru glebach jest ok, narzedzia rowniez cale
4.Readbook- przy dobrze opisanej trasie(poszcegolne miejscowosci wraz z nr drog) bardzo ulatwia jazdę.
5.dodatkowa torebeczka na dokumenty i pieniadze, klor cielisty, malo widoczny,
http://www.e-horyzont.pl/site/index....at=31&prod=101
6.Afryka-zajebiaszcaSiedzenie Afryki-Wygodne!!!
7. Worki Prokajak, mialem 60 l sprawdzil sie bdb.
Fotki zabranych rzeczy:
http://picasaweb.google.pl/motocykli...baniaPakowanie

O trasie:Opisze glownie Albanie. Reszta powierzchownie!
jedziemy przez Serbie do Grecji z Motormaniakiem i Kasią. Autostradą cisniemy 140-150(spalanie afryki 8l). Czas mija wolno, ale przyjemnie sie delektujemy jazdą. Kasia czasem przysypia podczas jazdy Zatrzymujemy sie na tankowianie, jedzenie, czasem rozmawiamy
Spimy na Autokempie w Serbii za 10E od osoby, domek z prysznicem i tv. Ciepło milo i przyjemnie. nast dzien cisniemy na grecje, bładzimy czasem, gadamy wiecej, gps czasem wariuje, noca dojezdzamy do Grecji i spimy na dzikusa na plazy, kempy czynne do 22. nast dnia znajdujemy Kemping na srodkowym cyplu pod Salonikami(Sithoria). Za nocke 7-8 E. po pierwszej nocy spadywuje na dziką plaze(troche sie obco czuje w worku biwakowym wsrod przyczep i namiotów. Wczesniej objechalem caly cypel(polecam) Jest duzo trasek i drog na offy. Trzeba paru dni aby spenetrowac wszytkie te szuterki. Drogi sa ogolnie dostepne, nie ma zakazu wjazdu. Wiec jest gdzie pojezdzic endurakiem. Plaż dzikich roznież pod dostatniem. Dnia nast jadę juz sam do Albanii. Wstepuje do Kastorii (sredno mnie zaciekawilo to miasto)na obiadzik i dluga do Albanii.Granice przekraczam w miejscowosci KAPSTICA. Bezstresowo, place 1 za mandat jakis dostaje ochrone policji..taki swistek jak sie dostaje podczas wjazdu do Kosova(jest na fotkach)...i dluga. Wstepuje na Chwile do wsi Tren. Jezeli chcecie zobaczyc cale ubóstwo Albanii to wjedzcie na sam szczyt wioski gdzie już nie ma drogi. Z ciekawości tam wjechałem i trafilem na struszke która pilnuje wu chodzonego do kości osiołka. Widok straszny i poruszający. Mijam ”boisko”-pastwisko oslow , blotnisko, śmietniskosam nie wiem jak to nazwac gdzie graja albańskie dzieci. Wynosze się stamtąd i jade dalej: Zemblak,Korce,Erseke, leskovik(śpie w hotelu za 15$-prysznic , piwko,TV.Jeden kanał TV1Albańska oczywiście, 3h ogladam opere po Albansku pijac Tirane i Korce i planując dalsza czesc wyjazdu. Nast dnia Kelcere,Gjirokaster,konispol,Butrint(akurat barka przewoząca na drugi przek rzeki się zepsula wiec musze nadrobic ikilanascie km. Butrint poza ruinami zamku ma ciekwa drogę, jedzie się piaszczysta drogą z obu stron plynie bardzo czysta rzeka, piorunujacy widoczek, mokradla, ptaki itp.nast: Sarande,Borsch(Spie na dziko na plazy, rano kawka, owoce i dluga). Vlore, Delifus(piaszczysta plaza-można potrzodowac(Albanczycy robia to autami)Vlore,Apollonia,Durres,Vore,Kruje(noc mija szybko. Tirany degustacja ciąg dalszy)Burell,Rreshen,Fushe Arres,Firze,Bajram Curri,Valbona,Rrogam(spanko, cel wyjazdu, przepiekne miejsce. Najpiekniejsze jakie w zyciu widziałem. Spokoj cisza, super widoki. Coz miód malina. Spanko przy strumyku, pierwszy deszcz. Pieknie jest.Rrogam, bajram Curri, Krume,Kukes,Peshkopi,Dibra(MK)Kicevo. Afryka zaczyna pierdzie, zatrzymałem się na przeczyszcenie stykow w pompie paliwa niestety nie pomogloLzmieniam regler, nie pomoglo, lekko spanikowany dzwonie do Łysego(wielkie dzieki !!!) okazuje się ze bezpiecznik skapitulowal. Od tego czasu jade bez pomopy, życzliwi Macedończycy zapewnija spanko i zwiedzanie barow w Kicevie. Browar Szkopskie-polecam.Nast dnia dluga do Bulgarii. Zwiedzam Monastyr Treskaviec(okolice Prilep) Monastyr piekny, Malo turystow, podjazd dość ciezki, gleba zaliczonaJPrilep, Kavadarci.Strumica,Petric(BG)Melnik, Rożeński Monastyr(polecam-super)Blagovgrad, Rilski Monastyr(Rewelacja)Cerna Polanija(spanko w leśniczówce + rakija+ wiejskie bułgarskie jadłoJJJ)Dnia nast. Jez Iskar, Sofia,Vraca,Ojrahowo(przejscie graniczne-przeprawa promowa-12leva, 6 za moto i 6 za osobe)Crajova(RO)Filiasi, Petrosani,(spanie na dziko)Oradea,Miszkolc, Koszyce , Barwinek, Rzeszów, Dorohusk.
To tyle w skrócie. Mapy Albanii można kupic na wiekszych stacjach benzynowych przy granicy w Macedonii, bądź w wiekszych miastach albańskich w księgarniach. Koszt ok. 4-5 pln. Bankomatów jest podm dostatkiem, kazde miasto ma conajmneij jeden. Kurs waluty:
1.1$=75.10 lek
2.1E=120 lek
Przelicznik wg Raifaissen Banku.
Stacji z benzyna pod dostatkiem, w 95% platne tylko gotówką. 1L 95 =srednio 160lek
Co jeszcze. Albania jest cudowna, kraj sprzeczności. Mnóstwo mercedesów, szutrów, osiołków. Trzeba pojechac i zobaczyc. Szutrów jest mnóstwo wszedzie, glowne drogi od Sarande po Durres SA rozkopane i powoli przygotowane pod nawierzchnie asfaltowe, wiec można ostro podzidowac. Nie spotkala mnie rzadna nieprzyjemna sytuacja podczas 5 dniowego pobytu. Ludzie przyjaznie nastawiie pod turystow. Kierowcy nieprzewidywalni!!!Dzikich zwierząt które chciałyby mnie zjeść nie stwierdziłem.


Dziekuje żonie za wyrozumiałość i cierpliwość!!! Wielki buziak.

Ostatnio edytowane przez Ola : 14.10.2010 o 17:51
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem