Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.03.2019, 08:23   #1
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie Modyfikacje przy DCT

zrobiłem już może te 1000km z DCT i jak pisaliście polubiliśmy się nawet.. kwestia nauki skrzyni stylu jazdy kierowcy to chyba raczej bajzel marketingowy niż realia...(wielokrotnie zmieniałem ręcznie bieg na niższy a i tak DCT robi swoje..) i chciałbym wymusić na skrzyni tylko jedną zmianę chodzi o to aby chociaż ostatnie dwa biegi 5 i 6 przy powolnym przyśpieszaniu oraz toczeniu się ze stałą prędkością wrzucała przy wyższych obrotach i analogicznie redukcja następowała minimalnie wcześniej niż to robi skrzynia teraz (chodzi o redukcję z tytułu wytracania prędkości). W obecnej sytuacji skrzynia nie pozostawia żadnego zapasu momentu na tych ostatnich biegach w sytuacji gdy zmienia się obciążenie motocykla lub ukształtowanie terenu do płynnej jazdy brakuje może tych 200 obr./min

Ktoś pisał, że zmienił tylną zębatkę na większą i sytuacja się poprawiła... natomiast ja zastanawiam się czy nie dałoby się tego ogarnąć od strony elektroniki tzn. jakoś oszukać skrzynie, że motocykl jedzie minimalnie wolniej niż jedzie i wszystko się przesunie wyżej, ma ktoś jakieś pomysły albo już konkretne doświadczenia?

I niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego nie następuje automatyczna redukcja biegu jeżeli chce przyśpieszyć np. dość gwałtownie...

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 06.03.2019 o 10:07
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem