Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.04.2021, 09:01   #7
konrade
 
konrade's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 110
Motocykl: RD07
konrade jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 22 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
O właśnie!
Jestem świeżo po rozbiórce amora z mojej 07a i trochę zmące
Piszesz że w 07 i 07a nie było osłony tloczyska i że siódemki mają dzielony pierścień do montażu sprężyny. A i gwint trójki i czwórki mialy stały.
To w mojej jest tak.
Brak dzielonego pierscienia osadczego sprężyny- czyli jest jak w 03 i 04
- mam osłonę tloczyska jak w 03 i 04
Wychodzi jakbym mial amor od starszych wersji, ale gwint do regulacji sprężyny to osobny element czyli jak w 07
A żeby było smieszniej to tak wlasciwie mam rd07b co dawno dawno temu była zdławiona
to teraz mi powiedz, jesli pamietasz czy oslona tloczyska chodzila dosc luzno na amorze czy ciasno i czy amor chromowany. Calkiem mozliwe jest, ze ktos przelozyl oslone i pierscien ze starszego amora na amor z 07. tez o tym myslalem, ale bez powloki chromowej trzeba by delikatnie slizg oslony wewnatrz przeszlifowac zeby luzniej chodzila. A tak to oslona pasuje tak jak i pierscien, wiec mysle, ze masz po prostu zmote z dwoch

EDIT: Mozesz miec faktycznie racje! znalazlem wlasnie na necie zdjecia dwoch amorow, ktore sa sprzedawane jako 07a i maja chromowana powloke oraz oslone tloczyska, natomaist na pewno wyjscie i wezyk na zbiorniczek sa z 07ki i pierscien gwintu jest rowniez osobno. Moze ktos to jeszcze potwierdzic, kto ma na pewno oryginalnego amora?

EDIT2: Potwierdzone info, edytowalem glowny post

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Mi się wydaje, że tylko RD07 miał dzieloną podkładkę.
tu nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze raczej oba modele mialy juz dzielone. musze dodatkowo zweryfikowac, dzieki za cynk

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
RD03 i 4 mają spręzynę w okolicach 100kg/cm.

W RD07 i 07A mają sprężynę chyba 70kg/cm.
Nie mierzylem dokladnie, ale z paru zrodel, w tym z informacji z ktoregos z tematu z tego forum, gdzie chlopaki mierzyly na maszynie sprezyne wychodzilo, ze 04 ma pod 120 N/mm. Z forum z kolei bodajze austryjackiego pochodza wartosci dla 07 i 07a ktore oscyluja w okolicach 85-95 N/mm. Pasowaloby to tez z dostepnoscia akcesoryjnych sprezyn w Africa Queens, gdzie dla 07 i 07a sa sprezyny twardsze 90, 100 i 110 N/mm natomiast dla 03 i 04 sa 130 i 140N/mm

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Pręt w 3 i 4 jest taki sam, w 7 i 7a jest tami sam (ale inny niż w 3 i 4).
3 i 4 nie jestem pewien, bardzo mozliwe, ze jest to ta sama sprezyna, moze ktos jeszcze potwierdzi. Natomaist w przypadku 07 i 07a na pewno drut w 07a jest delikatnie cienszy niz w 07, co potwierdzily mi juz 2 osoby niezaleznie, wiec pasowaloby to do tego, ze sprezyna z 07a jest o te 5-10N/mm mieksza od 07

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
A i zeby nie było za fajnie. Amory różnią się podkładkami na tłoku między modelami. Między 3/4 a 7/7a to już jest bardzo duża różnica w tłumieniu.
tego niestety nie bylem w stanie sprawdzic, gdyz nie rozbieralem amorow. DOmyslam sie, ze w takim wypadku 03/04 powinien miec wieksze tlumienie przy krotszym skoku i twardszej sprezynie niz nowsze modele

Ostatnio edytowane przez Novy : 09.04.2021 o 15:38 Powód: Połączenie postów
konrade jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem