Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.08.2019, 11:44   #4
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,934
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 50 min 50 s
Domyślnie

Farcaul i okolica Bistra, Repedea, Poienile piękna, ale obładowanym moto będzie walka na podjazdach.
Jak chcesz pojeździć w Maramures i okolicy to jest tam sporo tras, które przejechałem AT czy Tenerką, Nie ma tak że przejdziesz bez trzymanki przez góry, ale da się to zrobić bez większej napinki z bambetlami pod warunkiem że będzie sucho. Miej na uwadze że wystarczy dwa dni deszczu czy, kilka mocnych burz i niektórych odcinków możesz wcale nie dać rady przejechać. Trzymaj się z dala od parku Munti Rodnei, nie podjeżdżaj na Pietrosula pod stację meteo, oraz szlakiem, który biegnie do Sant na wyciąg przez rezerwat z przełęczy Rotunda. W okolicach Carlibaby jest gdzie pojeździć bez stresu, fajne szutrówki i szlaki odchodzące z doliny w góry.
Za przełęczą Rotunda przed Valea Mare jest szlak odchodzący w lewo, którym dojedziesz do Vatra Dornei, w m. Cosna szukaj czerwonego szlaku odchodzącego w lewo w góry przed krzyżówką z drogą 17 > kierunek Argestru. W miejscowości Pojarata masz piękną widokową drogę zarwana Stella Alpina chyba 175B ( piszę z pamięci, więc sprawdź na mapie ). A tam już blisko do kopalni siarki i przejazd przez pak Calimani jest legalny, można tam jeździć na moto pod warunkiem że nie zjedziesz ze szlaku przeznaczonego dla moto, wstęp 6 lei płatny na szlabanie, bilet ważny przez tydzień. Nie mam śladów, wiec nie podam gotowca bo nigdy nie były mi potrzebne. Zaopatrz się w szczegółową mapę turystyczną regionu, ja swoje kupowałem w księgarni podróżnika. To że miejscowi jeżdżą wszędzie nie jest wyznacznikiem, oni mają układy i znają kogo trzeba. Każda biała droga na tych mapach i nie przerywany czarny szlak jest do przejechania na moto, te przerywane już niekoniecznie bo biegną po graniach i nad przepaściami. I czasem powrót nie jest możliwy bo wąsko.
Powodzenia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem