Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.08.2011, 21:33   #140
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Zbieraliśmy się rano dosyć leniwie.Pranie niestety nie wyschło i władowaliśmy wilgotne ciuchy do worków.Całe szczęście słoneczko poprawiło nasze humory.

Gdy ja poszedłem zaglądnąć wędkarzom do siatek Rychu coś tam kroił i obierał.

Zawsze staraliśmy się robić rano kanapeczki na drogę co niejednokrotnie ratowało nam tyłek.
Świetnie smakowały w przeciwieństwie do drogich hot dogów na stacjach i pozwalały pokonać znaczne odległości na pełnym żołądku.


Obraliśmy kierunek na Trondheim a szło nam bardzo sprawnie i pierwsze kilometry pokonaliśmy wśród serpentyn i zielonych lasów.

Ja obserwowałem Grega i starałem się coraz szybciej pokonywać zakręty.
Mały ruch na drodze pozwalał na popuszczanie wodzy fantazji.


DSC06519.jpg


Na tym odcinku naszej wycieczki moją szczególną uwagę przykuły potężne strumienie od których biła niesamowita siła, a nieprzebrane ilości wody przewalające się w nich kłębiły się i szarpały bardzo mocno.





Norwedzy oczywiście wykorzystują siły przyrody oraz dbają o środowisko naturalne.
Wystarczy wspomnieć, że
produkcja energii elektrycznej w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest najwyższa na świecie.

Ciekawostką przynajmniej dla mnie było to, że 99,6% produkcji energii pochodzi z elektrowni wodnych a po tym co zobaczyłem wydało się to całkiem zrozumiałe .



IMG_3222.jpg


Patrząc na to co działo się pod mostkiem dopiero po pewnej chwili zdecydowaliśmy się na niego wejść.


IMG_3226.jpg

IMG_3223.jpg


Wraz z naszym zbliżaniem się do kręgu polarnego znikała zielona roślinność a temperatura obniżała się. Wjeżdżaliśmy coraz wyżej by osiągnąć symboliczną granicę...


DSC06530.jpg


Na miejscu sklep dosłownie ze wszystkim.
Od majtek przez długopisy, kurtki po dmuchane renifery czy niedźwiedzie.


Norwegia wie jak się sprzedać. Jedni zaczęli lans motocyklowy a inni wyciułali ostatnie zbędne korony i zrobili zakupy.




calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem