Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.03.2020, 16:40   #443
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Nie wiem czy warto tu robić śmietnik czy w innym temacie (zrobić "wełna vs plastik").

Ja pocę się kilka dni do plastiku i jest ok. Z tego co czytałem to jony srebra "psują" komorki bakterii, dlatego nie moga one rozwijać się na przepoconej szmacie. Oczywiście co kilka dni jazdy w upale warto wyprać. Bieliznę termoaktywną zakładam zawsze, nawet jak jest 38 stopni (rekord) - moczę termoaktywną w wodzie lub się polewam (z butelki wystarczy z 200ml na gorę) i mamy przyjemny chłodek podczas jazdy.

Jak jest zimno to mam drugi grubszy zestaw. Pod namiot zimą w gorach, (zeszło do -15 nad ranem) to ubierałem jedną na drugą i polar. Normalnie nie dało się w takim zestawie wytrzymać bo było za ciepło podczas chodzenia.

Mam tylko w domu jeden zestaw grubych skarpetek z merino i na tym moja praktyka z merino się kończy. Zakładam je tylko jesk jest zimno, na skarpetki z plastiku.

Nie zgadzam się też z tym, ze merino lepiej oddycha niż plastik. Plastik szybciej schnie, więc na logikę szybciej oddaje pot. Wełna natomiast ma tendencję do zbierania tej wody. Oddychalność materiału to właśnie jego skuteczność do odprowadzania (wyparowywania) potu.

Co do "przyjemności" dotykania plastiku to ta grubsza wersja od srodka jest taka włochata, niby trochę jak polar ale nic nie kłuje, bardzo fajnje się nosi. Cienka wersja to zwykły materiał, raczej nie ma tu nic do gadania

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem