Wątek: Crf1000 2018
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.01.2018, 23:28   #97
rene82
 
rene82's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: radom
Posty: 106
Motocykl: crf 1000A->790advR/drz 400e
rene82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
Sorry, nie chwytam o co ci chodzi, a poza tym ten "Brytyjczyk poniżej" nie potrafi nawet oczyścić/odtłuścić powierzchni obręczy pod taśmę

A tak się pracuje z taśmą aby było równo i z sensem
Załącznik 77194
no to powoli. ruszony był temat opon bezdętkowych na felgach dętkowy to się zainteresowałem - bo sam myślę o tych pirelli.

W internetach znalazłem takie coś:
"W przypadku felg bezdętkowych sprawa jest prosta – tylko i wyłącznie opony bezdętkowe. W przypadku podbramkowej sytuacji można założyć na taką felgę oponę dętkową wraz z dętką. Lepsze takie rozwiązanie niż brak możliwości powrotu do domu. Mieliśmy również kiedyś przypadek opony dętkowej założonej na felgę bezdętkową bez dętki i o dziwo w miarę trzymała ciśnienie. Ubytki ciśnienia pozwalały na normalną eksploatację ale nie polecamy takiego rozwiązania.

Jeśli masz felgi dętkowe możesz założyć dowolny typ opony, oczywiście tylko i wyłącznie wraz z dętką. Jeśli producent w danym rozmiarze przewiduje zarówno opony dętkowe i bezdętkowe, zazwyczaj wersja dętkowa jest tańsza. W takim przypadku kieruj się rachunkiem ekonomicznym i wybieraj najtańsze rozwiązanie."

Opcje uszczelniania felgi dla założenia opony bezdetkowej (edit bez dętki) - nie polecali, i wskazywali tylko do supermoto.

Nie znam się i wolę 10 razy dopytać zanim będę miał pomysł założyć oponę bezdętkowa bez dętki na felgę dętkową. Później się okaże że generalnie jeździć tak można ale nie dokońca.
Sorry Doczytałem odpowiedz od Continetal - opony bezdętkowe plus dętki.

Ostatnio edytowane przez rene82 : 17.01.2018 o 23:50
rene82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem