Wątek: Opinie o kasku
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.01.2018, 12:40   #14
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
Wizjer zdejmowałem kilka razy, także zdejmowanie jest proste. W przypadku daszku wszystko zależy od geometrii szyby. Jeżdżąc bez szyby wszystko jest ok. Natomiast jeżeli strumień z szyby będzie trafiał w daszek może to powodować drgania kasku. Tak miałem przy wyższej szybie w GS, ale generalnie zależy to od konfiguracji twojego wzrostu i wysokości szyby.
Ogólnie to kask jest ok, przy czym mógłby być nieco lżejszy. Największą wadą w moim przypadku było powietrze dostające się do wnętrza pod szczęka . Niby jest deflektor ale w praktyce nic nie daje. W efekcie brak jakiejkolwiek izolacji gdy jeździ się w niskich temperaturach. W shoei czy schuberthcie jest możliwość zamontowania podbródka.
W moim przypadku średnio pasowały gogle ale dało się jeździć, po jakimś czasie ułamała się blokada w jednej z klapek w wizjerze (to chyba standard).
Podsumowując jako kask do ogólnej turystyki może być, w teren imo jest za ciężki ale w moim przypadku następny będzie Schuberth. Shoei zupełnie nie lezy na mojej głowie.

Ps. w kwestii głośności kasku to używam zatyczek do uszu


No to raczej odpada. Ja mam 202 cm i wysoka szybę i strumień wali mi w górę kasku. Jestem tym bardziej przed trudnym wyborem. O ile byłoby lepiej gdyby to zapięcie mnie po prostu nie dusiło... No nic. Czekam jeszcze na przymiarkę neoteca 2 i spróbuje się jakoś zbliżyć do którejś opcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem