Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.08.2021, 12:56   #98
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 9 min 35 s
Domyślnie

Hej. Taka mała aktualizacja po wizycie u ortopedy. Powoli się zrastam. Zrost widoczny w kosci udowej
udowa 2.jpg
udowa 1.jpg
Zrasta się tez kłykieć lewego kolana
kolano.jpg
Zrost jest też w górnym złamaniu piszczela, ale gorzej jest w dolnym, wieloodłamowym złamaniu i tu Exogen jeszcze będę stosował nadal.
Piszczel.jpg

Po wczorajszej wizycie u ortopedy w samej Warszawie dowiedziałem sie, że zerwany mięsień piersiowy można operować nawet po dłuższym okresie od zerwania. (u mnie zerwał się chyba w momencie uderzenia)Problem w tym, że czym później , tym ortopeda ma więcej zabawy i roboty przy takim zabiegu. No i cena operacji rośnie. U mnie i tak to odpada do póki nie zacznę chodzić bez kul. Druga rzecz, która trochę bardziej mnie martwi, to że prawa noga po zabiegu scalenia jest sporo krótsza. O ile okaże się dopiero po całkowitym zroście. Chodzenie z krótszą kończyną generuje problemy w innych częściach narządu ruchu zatem trzeba będzie coś z tym robić. Znowu operacja i znowu szpital i raczej nie na NFZ. Można próbować wydłużać krótszą kończynę, albo skrócić dłuższą... I jedno i drugie nie brzmi fajnie... Ale będę myślał o tym dopiero wtedy kiedy się zrosnę i dokładnie mnie pomierzą. Problem z unerwieniem prawe j stopy się ciągnie i chyba jeszcze długo będzie się ciągnął, aczkolwiek nerwy się regenerują więc mam nadzieję , ze kiedyś sie skończy. W warszawie dostałem namiar na dobrą rehabilitację w Białymstoku, zatem mam nadzieję, że będzie dobrze. Exogen i rehabilitację sfinansuję w całości dzięki Waszej pomocy, bez niej byłoby mi bardzo trudno. Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję.
I taka foto przestroga. (moja noga i moja sv i jedno i drugie bite) Uważajcie na siebie na drodze... Nie ufajcie puszkom..
IMG_20210428_105102.jpg
received_2883797438548310.jpeg
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem