Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.06.2018, 11:53   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Kask Nolan N100-5 i interkom - problemy

Mialem to napisac w watku o interkomach ale uznalem ze problem zasluguje na osobny temat. Jak juz sie pochwalilem w innym miejscu jezdze od niedawna w Nolanie N100-5. Radosc z zakupu duza, z uzytkowania jeszcze wieksza ale humor popsula mi kwestia zalozenia interkomu.

Mam od kilku lat zestaw Scala Rider na dwa kaski, sprawuje sie swietnie, nie mam powodu aby go wymieniac. Jest to starszy model, z mikrofonem polaczonym na sztywno z baza, a ta z kolei ma dwa sposoby zamontowania: poprzez skrecane szczeki zakladane na brzegu kasku albo przez przyklejana do skorupy plytke mocujaca.

Do glowy mi nie przyszlo zeby sprawdzic przed zakupem czy da sie zalozyc Scale do Nolana, a tu psikus. W miejscu w ktorym powinna znalezc sie baza Scali jest "przypadkiem" przestrzen na dedykowane rozwiazanie Nolana.
Szczeki mocujace do brzegu kasku nie mieszcza sie pod skorupa, a powierzchnia jest tak sprytnie profilowana, ze przyklejenie plytki mocujacej jest malo prawdopodobne - za maly obszar styku. Kazdy interkom o takich sposobach mocowania bedzie mial taki sam problem.

Nie mialem jeszcze czasu aby posiedziec przy tym dluzej, bede kombinowal z rozebraniem Scali, przelutowaniem mikrofonu na luznym przewodzie i montazem bazy gdzie indziej. Znalazlem nieco podobna modyfikacje do tej o ktorej mysle: http://www.frickelmaster.de/einbau-c...n104-helm.html
Zapytalem w Scali czy maja jakas podpowiedz, odpisali ze problem z Nolanem jest znany, "lubiany" i slusznie sie domyslilem ze nieprzypadkowy - Nolan bardzo chce zeby klienci kupowali ich interkomy.
Przegladalem ich oferte, moze nie jest zla dla kogos kto nie ma jeszcze takiego urzadzenia (maja dobre parametry, sporo mozliwosci, sa niewielkie) ale mimo wszystko wolalbym swoja Scale Ridera.

Zastanawiam sie czy nie zrobic jakiegos odlewu czy wydruku 3D elementu ktory pozwoli na zwiekszenie powierzchni styku kasku z plytka mocujaca...
Na zdjeciu ponizej sytuacja pogladowa: chodzi o miejsce na prawo od suwaka kontrolujacego blende.


Ostatnio edytowane przez Neo : 05.06.2018 o 12:07
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem