Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.09.2018, 20:49   #8
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

FHD@60Hz bez zniekształceń koloru i dźwięk bezprzewodowo może być trudne na odległość 30m.
Standard HDMI 1.0, który wspiera takie parametry transmituje to wszystko z przepustowością ok 5 Gbps.
WiFi 802.11ac to w najlepszym przypadku ok 1,3 Gbps na bardzo małe odległości. A choć WiFi nie było projektowane pod transmisję strumieniową tylko pakietową to jest obecnie najbardziej rozwijaną technologią konsumencką.
Znajdziesz pewnie urządzenia dedykowane (nadajnik+odbiornik), które na papierze spełnią Twoje wymagania ale widzę trzy opcje:
A) nie zadziała lub będzie rwana transmisja lub b. Silna kompresja koloru/rozdzielczości.
B) będzie to radio o mocy przekraczającej normy i będzie podgrzewać białko osoby stojącej na linii odbiornik-nadajnik.
C) nie znam się/masz szczęście/baaardzo drogie urządzenie.

Od kilku lat używam Epsona THW-6600w (https://www.epson.pl/products/projec...ema/eh-tw6600w) z oryginalnym transmiterem WirelessHD - fajna sprawa i polecam. Dedykowany protokół, urządzenie do tego projektora, w zestawie. Ma dwa tryby transmisji: standard i pełna jakość. W pełnej jakości i odległości nad/odb 6m zdarza mu się zgubić sygnał (czarny ekran na kilka sekund). Dzieje się tak tez zawsze jak ktoś przejdzie pomiędzy nadajnikiem, a odbiornikiem. Przy odległości 3m było dużo lepiej. W trybie standard (kompresja koloru) nie widać za bardzo różnicy w jakości i trzyma transmisję - bardzo rzadko zrywa połączenie. Epson pisze, że odległość max to 10m.
TV 110 cali w salonie - bezcenne :-).

Używałem też WiDi Intela z TV Samsung - powyżej 3m albo fatalna kompresja albo gubi połączenie.

Testowałem kable HDMI i 10m zazwyczaj działał, 15m nie zawsze.

Także na 30m to chyba tylko te konwertery Ethernet, o których pisze Złom.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem