Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.04.2022, 00:23   #393
miotacztruskawek
 
miotacztruskawek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 144
Przebieg: Rosnący
miotacztruskawek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 23 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Tak w ogóle, nie byłbym sobą jakbym zawieszenia z przodu nie zmotał... Zrobiłem tego sporo w F800GS i tam mnie życie nauczyło, że często do maszyn ADV wkłada się zawieszenia konstrukcyjnie ze starych krosówek tylko w zubożonej wersji ... Poszperałem więc i kupiłem zawias od starego KXa też 43mm za jakieś 250pln. Zawias niby taki sam, P&P pasuje np górny korek. No może prawie P&P . Za to bebechy mają tłoczek 25mm średnicy, podczas gdy fabryka tylko 20mm. Do tego zawias który kupiłem dawał możliwość wydłużenia skoku o 35mm... Niestety przeszczep takiego zawieszenia wymagał dość ryzykownego toczenia stóp. Kupiłem więc jakąś krzywą lagę od T7 na testy


I na tokarkę


Po tokarce różnice niby niewielkie


Ale już różnice w średnicy bebechów są


Najlepiej widać to po tłoczkach


Żeby sprawdzić, czy jednak toczenie nie osłabiło za nadto stóp zrobiłem przekrój wiwisekcję




Aktualnie więc oblatujemy z pattryk i jeszcze jednym kumplem takie zawiasy z różnymi settingami i +25mm skoku. Mimo, iż szukamy wciąż jakiegoś fajnego ustawienia, to już w tej chwili jednio jest pewne... nie wracamy do fabryki

PS: Jeden kolega mi pozazdrościł i postanowił kupić jeszcze taniej... I kupi, ale z tłoczkiem 32mm . Nie było szans aż tak roztoczyć stóp, więc dobry tokarz dorobił przejściówkę i ta olbrzymia gruba rura pracuje teraz z BaseValvem OEM 20mm. Podobno daje radę, ale jeszcze nie jeździłem tym wynalazkiem


miotacztruskawek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem