Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.11.2021, 20:56   #139
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Też się zdziwiłem. Szczególnie że chłodnica oleju była czasem fabrycznie montowana do DR350, a tu ktoś na rajdy sobie nie dodał.

Taki sztrucel?

https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-d...5-IDIr3dg.html



Też myślę, że DR jest bardzo blisko idealnego motocykla turystycznego. Czasem nawet mam myśl, aby pogonić XR i kupić sobie DR350 Chyba największą wadą i blokadą dla mnie jest odczuwalne mniejsza moc z DR. Tylko dla porównania mam DR z fabrycznym gaźnikiem i fabrycznym wydechem, a w XR mam lepszy gaźnik + zmieniony pełny wydech... więc aktualnie porównanie mam z dupy.

Ostatnio zrobiłem takie porównanie plusów i minusów względem XR, może zostawię dla potomnych:

DR:
PLUSY: 6 biegów, akumulator i normalne 12V, jest opcja z rozruchem elektrycznym, do wersji z rozrusznikiem można dodać kopajkę, gaźnik CV jest bardziej potulny i lepiej znosi duże różnice wysokości, tu plus lub minus bo DR jest jednym z najniższych motocykli enduro więc nogi nigdy nie braknie (ale czasami ktoś się z tym nie zgadza i mówi, że DR jest wysoka )
MINUSY: Trochę większy klocek, czuć większą masę niż w XR przy przepychaniu i manewrowaniu, dużym problemem są głowice które lubią się zacierać jak braknie oleju bo nie ma tam łożyska tylko wałek rozrządu jest na panewce, towar dość deficytowy i ciężko dorwać.

XR:
PLUSY: wydaje się lżejsza, poręczniejsza, więcej mocy (ale na to może mieć duży wpływ gaźnik w XR z pompką mechaniczny, w DR CV. Ludzie zakładają do DR też mechanika z pompką i piszą, że robi to dużą różnicę)
MINUSY: brak czujnika luzu, brak akumulatora, brak rozruchu, brak stacyjki, brak instalacji 12V, brak 6 biegu (na dalszą jazdę warto zmienić zębatkę autostradową, ale potem przy grubszych podjazdach cierpimy jak nie mamy kolejnej, terenowej zębatki...), delikatna rama z tyłu (podobno lubi pękać jak się za dużo zapakuje). W manuale zalecany serwis olejowy/zaworowy co 1000km
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem