Wątek: Remont
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.10.2017, 17:04   #8
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał qbaRD07 Zobacz post
3. kuchnia + AGD. Meble to w zasadzie temat blatu mnie interesuje. Podoba mi się drewniany ale poczytałem że średnio jest trwały, czy to prawda? sprzęt AGD tzn czy pchać się w płytę ind. wolę gaz? Oglądałem płytę gazową od solgazu, ale cena mnie odstraszyła, a może warto?
Ja się przy mojej kuchni doktoryzowałem 2 lata temu. Wyszło dobrze, niczego bym nie zmienił.
Mam blat dębowy, 4 cm grubości. Kosztuje bardzo dużo, ale jest pięknie. Żadnych uwag co do trwałości, trzeba olejować raz w roku i trochę bardziej uważać, na wodę, metalowe puszki i takie tam. W razie "W" można zetrzeć papierem i zaolejować.
Dobra kuchnia to bez mała setka decyzji, podeślij plan, pokminimy w jesienną słotę. Szerokość blatu, głębokość szuflad, mechanizmy, ergonomia pracy, gniazda elektryczne, oświetlenie, technika, wybór wnętrz szafek, wentylacja...projektant pojedzie sztampą, a ta jest dla projektanta i wykonawcy dobra, ale niekoniecznie dla użytkownika.

Co do wyboru płyty, to indukcja. Jeśli priorytetem jest użyteczność, to nie ma alternatywy. Do miedzianego tygielka czy opalania cebuli wrzuć do szuflady butlę z palnikiem turystycznym.
Tak blat wyglądał przed olejowaniem:

A tak wygląda całość.

a tak blat po 2 latach uzytkowania
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg kuchnia2.jpg (71.0 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg kuchnia.jpg (93.3 KB, 498 wyświetleń)
Typ pliku: jpg akuchnia3.jpg (145.0 KB, 495 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytowaniem