Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.01.2022, 09:56   #1
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 15 min 10 s
Domyślnie Luz na lagach - o co chodzi? Prośba o wymiary.

Cześć,
Jak wspominałem w innych wątkach na początku zeszłego lata w mojej Afsze 2018r. wymieniłem kartridże i sprężyny na Ohlinsa. Różnica okazała się warta tych pieniędzy, ale po przejechaniu 10 tyś. km pojawił się luz między lagami a rurami. Niewielki, ale już odczuwalny nawet przy hamowaniu (czasami lekki stuk na kierze). Chwytając za dół rury czuć było luz, jakby na górnych panewkach.
Pierwsze co, to wyeliminowałem koło i główkę ramy. Potem pomyślałem, że może jednak mimo wręcz pedantyczno - perfekcyjnego złożenia zawieszenia coś zje...em.
Wysłałem zawiasy do centrali Ohlinsa w Wawie i ku mojemu zdziwieniu oni widzą ten luz, ale nie wiedzą co jest jego przyczyną. Rozebrali lagi i nic. Olej OK, panewki OK, na wysokości dolnej półki przetarcie 0,04mm, więc (podobno) w normie. Rozważaliśmy winę oleju, Ohlins zalecił wlanie tam swojego nr 5 czyli SAE 7,5W a w oryginale jest SAE 10W, ale to nie byłoby chyba przyczyną luzów?
Macie jakieś pomysły?

A może macie info jakie nominalne wymiary mają lagi wewnątrz i panewki na zewnątrz?

Ostatnio edytowane przez Borkow : 06.01.2022 o 13:26
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem