Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.04.2020, 16:46   #8
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Moje doświadczenia nie są zbyt wielkie. Ujeżdżam sprzęty na wyprawach raptem od 10 lat. Zaliczyłem KLR650, XRV RD07, DR650SE, DRZ400, KTM 450EXC, XT600 i 2 x KTM LC4 640 ADV.

Mogę potwierdzić to co napisałem Emek i Adagio. W teorii lekkie ADV brzmi jak skrzyżowanie nieba z burdelem. W rzeczywistości jest to suma wad podróży z bambetlami z niewygodą lekkiego liścia na drodze. Nie wiem dokąd zamierzasz tym jechać ani jaki masz budżet, ale zacząłbym od bardzo dokładnego zdefiniowania potrzeby. Planujesz jechać samemu czy z kimś ? Dokąd - cywilizacja czy jakaś Azja ? Jeśli z kimś, to na czym ten ktoś jedzie ? Kto dla kogo i w jakich warunkach będzie ograniczeniem ?

Jeśli to sprzęt na długie wyprawy na kołach, to serwis olejowo/zaworowy + brak sensownych owiewek + myszkowanie maszyny zabije wszelką przyjemność na trasie. Taka 690 albo wręcz Yamaha T700 będzie wygodniejsza.

Jeśli celem są krzaki i bardziej przeprawy, to kup liścia w dwupaku, załóż małego rogalika + plecak i możesz opędzać 2-3 dniowe rejsy po górach.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem