Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.05.2018, 22:39   #5
dejv667


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Niepruszewo
Posty: 83
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dejv667 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 19 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
nie prosciej kupic cala wiazke w dobrym stanie? wtyczki super seal to totalna nadgorliwosc w takim moto. mozesz wzmocnic newralgiczne punkty ale dawanie wiekszych przekrojow do kierunkow, klaksonu czy swiatla stop to tez przerost formy nad trescia. jak masz stara 660 to jest to motocykl z czasow w ktorych jeszcze nie oszczedzano na wszystkim i wiazka jest solidnie zrobiona. xtz660z z wloch to juz zupelnie inna bajka i tam instalacja wola o pomste do nieba.
Cała wiązka będzie miała co najmniej 20 lat bo ten model produkowano coś do '98. Jest sens zmieniać używkę mającą 25 na taką która ma 20?

Nowa główna wiązka circa 170 euro.
Wiązka nie jest ani solidna ani nie jest robiona "bez oszczędzania". Wbrew pozorom prawa ekonomii działały też 20 lat temu.

Kto mówi o 1,5mm2 do kierunków? Owszem, główne zasilanie do poszczególnych gałęzi czy ładowanie to można sobie i na 2,5mm2 położyć, ale później spokojnie można zejść z tego.
Wtyczki SuperSeal kosztują 3-10 PLN sztuka. Potrzeba ich nie więcej niż 15... No, może 20. To jest kilkadziesiąt złotych i byłby z tym święty spokój.

Co do pozbywania się lutów to taki mój kaprys. Ot i cała historyja.

Zatem, możecie kogoś polecić?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
dejv667 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem