Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.03.2013, 20:30   #17
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

1. Gdzie tzn w jakiej odleglosci i jak gleboko nacinamy klamki sprzegla i hamulca przedniego? Wykonujemy 1 naciecie czy moze np 2, a jesli tak to dlaczego?
Jedno nacięcie w odległości około 1-1,5 cm od "kulki" zakańczającej klamkę wystarcza, tak na głębokość 1-1,5 mm w zależności od grubości klamki.

2. Czy przykrecenie orginalnego reglera poprzez aluminiowa podstawe z reglera Rafwro moze wplynac negatywnie na oddawanie ciepla, przewodnictwo czy co inne?
Na pewno nie pogorszy pod warunkiem, że będzie to zmasowane, można również użyć specjalnej pasty pomiędzy regulator a płytkę by lepiej przewodziło ciepło. Ale pamiętaj, spalony regulator to często skutek nie przyczyna.

3. Podlaczenie grzanych manetek - gdzie jest lepiej wlutowac kable do sterownika. Czy bezposrednio pod stacyjke, a jesli tak to ktory kabel, czy poprzez swiatla przednie.
Każde z podanych przez ciebie rozwiązań jest nie do końca właściwe, walnę wieczorkiem dokładny opis jak to zrobić.

4. Jaka farba mozna zabezpieczyc wahacz aluminiowy?
Powiem szczerze na tym się nie znam, tzn są tu mądrzejsi ode mnie np Cynciu wywołam go do tablicy

5. Znasz jakis sensowny sposob ochrony kabli, glownego bezpiecznika i wszystkiego innego co znajduje sie z lewej strony pod pod boczkiem? Bardzo irytuje mnie ze zawsze jest tam sporo syfu, wody itp
To temat na konkretną i dość długą wypowiedź, zrobię to niebawem.


Powiedzmy ze to co mnie najbardziej nurtuje na ta chwile

PS. Czy mozna w tym watku zadawac pytania odnosnie sprzetu warsztaowego?
Tak. Ale na destylacji się nie znam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem