Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.09.2023, 21:08   #841
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,177
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 2 godz 33 min 56 s
Domyślnie

RTek po serwisie u MotoMirka – wszystkie płyny, filtry i świece wymienione, luzy zaworowe w normie, wał sprawdzony na szczęście wszystko OK (co ciekawe w RTekach nie robią akcji serwisowej na wał jak w GS, chyba że moto było kupione przez służby), założone nowe opony.

Pierwszy wyjazd na Mazury z małżonką zrobiony – bez szaleństw jakieś 800 km, ale na powrocie znowu kur.. upał. Bardzo polubiłem to moto, mam wrażenie że zrobione od początku do jazdy we dwójkę. Bardzo nisko środek ciężkości, super wyważenie, wygodna pozycja. Silnik coraz bardziej lubiem, fajnie oddaje moc, do wibracji się przyzwyczajam. Co do skrzyni to dźwięk wrzucania 1 lub 2 potrafi spłoszyć ptactwo na pobliskich polach, polatałem potem trochę Kawą i to jest po prostu szok kulturowy QS do góry działa zajebiście, potrafi szarpnąć z 1 na 2, reszta gładziutko jak w Triumphach czy Dukatach. Do dołu rzadko używam. ESA rewelacja, heble bardzo dobre. Ergonomia jest po prostu zajebista: intuicyjne przełączniki, super wygodne kanapy (ogrzewane), kuferki ich zamki i mocowania, deska, wyświetlacz, przejrzyste menu, mega fajne sterowanie pierścieniem, regulowana szyba, ma nawet czujniki ciśnienia w oponach. I to wszystko działa idealnie po 8 latach. Mam wrażenie, że jak ten model wypuszczali w 2014 to wyprzedzał trochę czasy. Bardzo mi pasuje seryjny wydech. Światła zajebiste, wkur… mnie co prawda żółta H7 mijania, ale na razie moja niechęć do łamania przepisów przystopowała mi ochotę na retrofita led.

Spalanie w jedną stronę głównie boczne drogi praktycznie bez eSek 4.3l, na powrocie już sporo eSkami 4.5l. Zasięg na baku ponad 500 km.

Z drobnych wad (oprócz skrzyni i żółtego światła mijania) to: rozrusznik nie działa na biegu przy wciśniętym sprzęgle, garnek zasłania boczną stopkę i nadal zdarza mi się wrzucić jedynkę i zgasić silnik, temperatura mogła by być wyświetlana na stałe a nie zamiennie z innymi parametrami typu spalanie, zasięg czy ciśnienie w oponach. Ale to detale do których szybko przywyknę.

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Tylko Afra się boczy bo mało jeżdżona ostatnio.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem