Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.08.2019, 12:58   #1
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie Maroko - turystycznie BEZ moto. Jak i gdzie ?

Hello,

Rozwijajac temat nieco bardziej:
Chcemy leciec we dwojke, w sensie ja i druga polowa. Bez wlasnych srodkow transportu. Kobita rowniez adwenczerowa ale dostalem wyrazne info ze ma tez byc "wypoczynkowo". To maja byc wakacje a nie wyrypa zanim niewiasta wroci do korpo...
Wiec dopuszczalne jest zwiedzanie, trekkingi, gorki, skalki, pustynia, wycieczki i podroze. Ale ma tez byc - dobre spanie, dobre jedzenie, i lezenie plackiem (najlepiej nad woda) przynajmniej raz na dwa dni.
W Maroku w zyciu nie bylem, wybralem ten kraj czytajac rozne watki na tym forum i ... ogladajac google maps. Wiec troche na chybil trafil.
Wiem ze sporo ludzi od nas po Maroku jezdzi, czy jest szansa na takie wakacje w tym kraju ? Typu jakas stara twierdza zwiedzana do poludnia, ewentualnie okoliczne skaly, i wieczor na plazy przy hotelu ?
Nie wiem tez jak sama logistyke zorganizowac, mozna w sumie wykupic normalna komercyjna wycieczke z pelna oprawa. Ale kurde, budzi to we mnie wewnetrzny sprzeciw Aczkolwiek panna moze to wymusic. Wycieczka pelna to wycieczka stacjonarna, a chcialbym pozwiedzac cos wiecej niz okoliczne targowiska w stadzie turystow.
Wiec moze samodzielna organizacja, lot jakis czarter i samodzielny booking hoteli. Stacjonarnie czy zakladac przemieszczanie sie, typu 2 dni tu, 3 tam ?

Niewiele wiemy o Maroku, w sumie tyle ile tu wyczytam, stad tyle niewiadomych. Wiec podsumowujac, jak byscie proponowali zorganizowac wyjazd gdzie:
- bedzie szansa pozwiedzac warte zwiedzenia obiekty (jakie ?)
- da sie zorganizowac noclegi na przyzwoitym poziomie zeby dziewcze nie marudzilo
- bedzie mozliwe polezenie na plazy
- damy rade zobaczyc pustynie, podjechac gdzies w pustkowie itd.
- i jednoczesnie kobita nie wroci do domu wykonczona jak po dakarze (jest opcja ze ona plazuje, ja zwiedzam jesli bedzie potrzebowala wiecej czasu na regeneracje).

To nasz pierwszy w zyciu wyjazd na pustynie i ogolnie saharyjskie klimaty. Kondycja ogolna dobra, ale jak to sie odbije na naszym zdrowiu/samopoczuciu w pierwszych dniach trudno powiedziec.

A moze nie Maroko tylko... No wlasnie co ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem