Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.08.2017, 15:38   #152
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 719
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 21 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Masz racje własnie ją wykręciłem zaraz będę szukał co dopasuję no i nie mogę znaleźć 116 są dostępne do tych gaźników rozmiary 117,5 kupię i zobaczymy co z tego wyjdzie

Panowie a tak z zapytaniem ktoś testował już w afrze zmianę dysz na większe jakieś odczucia bo znalazłem na necie anglika co wstawił większe dysze do 7 i był mega zadowolony stąd moje pytanie

Hej panowie aby temat żył dalej opowiem jakie mam wrażenia po zmianie dysz/
A więc tak zaczynając od wymiarów dysz to do naszego gaźnika nie występuję dysza 116 jest 115- 117.5- 120 -122.5 - 127,5 aż do bodajże do 150 z hakiem.
Ja na razie testowałem 117.5 i powiem tak w tyłek dziad mnie w końcu nie pali ale strzela w tłumik jak strzelał wymienię jeszcze raz uszczelki kolektora i zrobię pożadne synchro bo coś czuję że jeden wakuometr łapię mi zawiechę po przygazówce i nie równo się zgrywa.
Teraz wrażenia z jazdy , powiem tak nie wiedziałem że afra może się tak fajnie zbierać po wymianie dysz nie jest to może demon prędkości ale dla mnie teraz różnica jest odczuwalna przegoniłem ją do 150 z żonką to fajnie szła ale jak zacząłem jeździć sam to pewnie wykręciłbym tyle co kiedyś czyli ze 180 reasumując jest bardziej zrywna.
Co do spalania to tutaj wiedziałem że od razu szału nie będzie bo 4.5 na pewno nie osiągnę wynik jak na razie mam 5.7-6. Anglik który zmieniał dyszę w zwykłej 7 o właśnie 2 numery wyżej po wywierceniu dziur w air boxie miał 6-6.5 więc tragedii nie ma.
Korci mnie aby wsadzić 120 ale tutaj czuję że różnica w spalaniu będzie już większa może w przyszłym m-c po eksperymentuję.
A zapomniałbym kolor świeć mam już bardziej ciemniejszy niż wcześniej ale czy to kawa z mlekiem to bym się kłócił
Dzięki za wcześniejsze porady jak coś uda mi się więcej wypatrzeć i nasuną mi się jakieś wnioski to będę pisał

Ostatnio edytowane przez wierny : 02.02.2022 o 06:46 Powód: Połączenie postów.
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem