Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.04.2020, 19:34   #1
Bass Astral


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Toruń
Posty: 5
Motocykl: RD04
Przebieg: 100000
Bass Astral jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 3 min 11 s
Domyślnie Jak powinna pracować pompa paliwa w RD04

Witam.
Podczas składania po lakierowaniu mojej RD04 postanowiłem ją odpalić bez zbiornika. Afryka kręciła, ale nie mogła odpalić bo zeszło paliwo a pompy podczas prób nie usłyszałem. Postanowiłem sprawdzić zasilanie i masę pompy paliwa próbnikiem napięcia takim, którym można się wkuwać w przewody a masę podpina się żabką.
Masę próbnika podpiąłem pod akumulator i wkułem się w plusowy przewód zasilający pompę, włączyłem zapłon i zacząłem kręcić. Na próbniku zaświeciła się kontrolka i UWAGA jak przestałem kręcić to odezwała się pompa i chodziła tak długo, aż się nie wykułem próbnikiem z przewodu plusowego. Jak się wkułem ponownie to nic aż do momentu kiedy znowu wcisnąłem start i go puściłem. Masa na pompę jest i styki w pompie wyglądają jak nowe.
Motocykl kupiłem niedawno i mało co jeździłem przed odnowieniem. Boję się zakładać zbiornik i ruszać się w drogę bo widzę, że pompa wzbudza się jedynie z moją pomocą. Baardzo proszę o informację jak powinien wyglądać prawidłowy cykl pracy pompy w moim motocyklu.
Bass Astral jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem