Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.06.2017, 21:12   #22
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piękny Maryjan Zobacz post
Być może Kolega jest zorientowany w innej kwestii związanej z siedliskiem - czy gruntowa droga gminna prowadzą ca do trzech siedlisk (jedyna) musi być utrzymywana przez gminę w stanie umożliwiającym dostęp do posesji?

Mój problem polega na tym, że droga jest regularnie zalewana przez okoliczną rzeczkę Świder i aby przejazd był możliwy przez cały rok trzeba by ją znacząco podwyższyć (min o 1-1,5 m na odcinku 300m) tworząc niewielki wał przeciwpowodziowy.

Z góry dziękuję za sugestie.
Gmina może, ale nie musi dbać o taką drogę. Zależy to w dużej mierze od inicjatywy sąsiedzkiej i determinacji mieszkańców posesji.
Trzeba być na tyle zdeterminowany, by w gminie zamykali drzwi na sam widok - wtedy ruszą tyłki i zaczną coś robić - sprawdzone !
Gminy są ograniczone budżetami. W pierwszej kolejności wykonują inwestycje, które uważają za "bardziej ważne". Oczywiście jest to w dużej mierze kwestia interpretacji.
Jeśli droga jest sezonowo niszczona to ( argumenty za)
1- utrudnia dojazd dzieci do szkoły
2- dojazd do pracy
3- wezwanie pogotowia np. do osoby starszej
4 - straży pożarnej w razie pożaru


to są argumenty dla gminy by zagospodarowała w budżecie środki na podwyższenie drogi.

U mnie za domem zaczyna się przedgórze Sudeckie . Mam kawałek szutrowej drogi pod górkę - fajna . Afra idzie aż miło.
Jak przyjdą ulewne deszcze, to droga spływa do Miasta.
Po ulewie bierzemy z sąsiadami łopaty i poprawiamy wszystko we własnym zakresie.
Ale na każdym gminnym zebrani jak widzą, że podnoszę rękę w sprawie drogi ..... to wiedzą, że będzie opierdol.
Wtedy dają materiał, maszyny i podsypkę, a ja z sąsiadami pomagamy jak możemy. Życie
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem