Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.09.2016, 21:27   #31
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post
Czy działania związane z posiadaniem CPD jakoś specjalnie są uciążliwe? Czy oprócz "zapomnienia" pieczątki można czegoś nie dopatrzeć?
Jak w ogóle wygląda przekraczanie granicy Iranu z takim karnetem?
No jest to uciążliwe. Już nie mówiąc o kaucji, to jest sporo załatwiania, bo trzeba się stawić w PZM travel w Warszawie (ja akurat mieszkam na miejscu, więc OK) i przygotować sporo dokumentów (wnioski mają po 3 strony). Przekraczanie z karnetem jest spoko nam to zajęło koło godziny (Turcja-Iran), ale też pomagał nam "konik", który zażądał potem sporo kasy ($20 od łebka po ostrych targach). Przy wjeździe dostajesz pieczątkę i odcinają dolną część karnetu. Przy wyjeździe (wyjeżdżaliśmy do Armenii) też pieczątka od Irańczyków i zabierają górną część karnetu (zostaje Ci sam skrawek na górze z 2ma pieczątkami). Przy wjeździe do EU musi być pieczątka na ostatniej stronie karnetu (tej zapomnieliśmy).

Jeżeli nie będziesz miał pieczątki wyjazdowej z Iranu to wtedy umarł w butach. Wtedy chyba będą spore problemy z odzyskaniem kaucji, więc tego trzeba mega pilnować. Ja dziś spędziłem 2h w oddziale celnym w al. Krakowskiej 106 i to z jednym motocyklem (muszę jutro jechać na drugim, bo żona nie ma się jak zwolnić z roboty). Ale to właśnie przez to, ze zapomnieliśmy w Polsce na granicy podstemplować.
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem