Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.03.2018, 20:51   #26
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Ale nikt nie grzeje na raz wszystkimi polami na maksa. Na maksa to się grzeje wodę na makaron, wtedy z boosterem i przy pełnym pokryciu pola garnkiem ciagnie 3.5kW. U mnie litr wody w ten sposób gotuje się w mniej niż minute...
Jak mam pole ustawione na 7, to jest to ostre smażenie, na 6-7 pokrywka podskakuje, normalne bulgotaniebez pokrywki to 5 - połowa zakresu. Pod pokrywką lekkie wrzenie utrzymuje się na 3,5.

Także nie przesadzajmy z tym zużyciem.

Sent from my G8441 using Tapatalk
prosta matematyka. trzeba tylko zadbac o dobry przekroj kabla i solidne polaczenia. miedz tak z 2.5mm2 i gniazdko dobrej firmy. podstawowy przylacz to 16kW. jest spory zapas. jak wyzej - gruba miedz i gniazdko dobrej jakosci. same zalety - to co wyzej: precyzja sily grzania - kucharze wiedza o czym pisze. czasem drgniecie galka robi z sosem to cos! nie spali ale pozwoli przez 30 min 'dochodzic'. gotiwanie wody to banal. jak mowi murarz Julek u mnie na wsi (78 lat): przesun ten pustak tak o 'piczny kłaczek'. i to jest istota sprawy. regulacja o 'piczny klaczek', zeby karkoweczka sobie pyry pyry a nie ryry ryry.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 22.03.2018 o 21:00
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem