Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.03.2011, 06:59   #18
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekm72 Zobacz post
Po zdjęciach dwóch zębatek , które miałem okazje zjeździć , myślę że oryginalna jest nie tylko lepsza
Porównujesz zjechaną do nowej? Co ma z tego wynikać?
Że nowy oryginał lepszy od zużytego zamiennika?
Oryginały mają zaletę że pracują ciszej z uwagi na gumę ale przy sporym przebiegu zanikają im zęby i powstaje tendencja do przeskakiwania po nich łańcucha.
Zamiennik pracuje głośniej zęby zamieniają się w płetwy rekina , brak gumy powoduje powiększanie się "dołków" pod rolkami ale praktycznie nie ma dzięki temu możliwości ślizgania się łańcucha po zębatce.

Parę dni temu jechałem z trasy wiadrem na oryginalnej zębatce , już przy średnim odkręceniu gazu łańcuch przeskakiwał po resztkach zębów.

Podsumowując , jeśli pilnujemy oryginału , zmieniamy go zanim zęby staną się za małe aby przenosić napęd , akceptujemy 2x większą cenę i potrzebujemy cichości pracy to jest to dobry wybór.

Jeśli jednak chcemy mieć pewność że np na dalekiej trasie łańcuch nie zacznie nam się ślizgać po zębach dzięki czemu wrócimy do domu , sprawa cichszej pracy łancucha jest drugorzędna oraz wolimy wydać mniej kasy to zamiennik będzie dobrą propozycją.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem