Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.08.2017, 23:06   #9
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 5 godz 52 min 41 s
Domyślnie

Czesc
Nie doradzę Ci, tą decyzje musisz podjąć sam, natomiast mogę opisać swoje doświadczenie z D2.
Kupiłem LR D2 diesel w automacie, przed zakupem mechanik dokładnie sprawdził dyskotekę, opinia była brać, stan bardzo dobry, nie ma się do czego przyczepić, cena za samochód była z tzw górnych [oczywiście germańska dziewica orleańska]
Wytrzymałem rok czasu, średnio co 3 tygodnie w serwisie a że traktowałem go użytkowo [codzienna jazda, praca itp] to można było złapać nerwa, nawet nie to, ze ciągnął kasę tylko, te wieczne przestoje w serwisie na naprawy. Ostatecznie sprzedałem i kupiłem nowy samochód z salonu.

IMO - użytkowo:, super pojemny i pakowny bagażnik, wbrew pozorom [w przedziale dla podróżnych] miejsca w środku wcale nie jest jakoś dużo, fotele z przodu wygodne, z tyłu raczej mniej wygodę, spalanie przyzwoite jak na taki kiosk [10-12 l/100 km ropy], dobra widoczność i łatwo ogarnąć przestrzennie samochód przy manewrach. Kierowca siedzi blisko drzwi zewnętrznych [trzeba sie przyzwyczaić] oraz bardzo nisko umieszczone klamiki wewnętrzne;/. Denerwująca jest też konstrukcja rynienki zewnętrznej, zawsze zrosi Cię woda.

Pamiętaj, iż w przypadku LR działa metoda 3 kupek [zakup, naprawy, modyfikacje]. Ogólnie wszystkie wady są do ogarnięcia i większość "serwisów" juz ogarnia temat, D2 trafiła pod strzechy, uważać trzeba na ruda ramy itp.
p.
ps moja córka była zakochana w dyskotece , przez 2 tygodnie chodziła obrażona jak ja sprzedałem,
ps2
lr to stan umysłu, poszukaj informacji na mylr.pl [trzeba się zalogować]
pawel_sz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem