Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.05.2013, 15:45   #294
miro&afryka
 
miro&afryka's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Stalowa Wola
Posty: 293
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
miro&afryka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 13 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Proszę pytajcie tutaj, nie na bo będą mogli czerpać wszyscy.
Powyższa prośba może dotyczyć także mnie:

Będzie to chyba regulator napięcia chyba

--------------------------------------------------------------------------------

Witaj Paweł,

w końcu muszę do Was jakoś do tej Warszawy dojechać, bo Afryka wygłupia się coraz bardziej i już nie wiem, czy to tylko / też kwestia błędnych wskazań voltomierza, czy coś grubszego. Raczej grubsza sprawa (regulator).

Powłóczyłem się trochę (550 km) po Bieszczadach, akumulator był wcześniej doładowany przeze mnie prostownikiem, bo wskazywał 11 V (był niedoładowywany w motocyklu?). Po ładowaniu prostownikiem motocykl postał 2 tygodnie, ładnie odpalił i pojechałem. W Bieszczadach nie było problemu, paliłem, gasiłem, paliłem, gasiłem. Wszystko na światłach, jak książka pisze. Raz, dla treningu zapaliłem z szutrowej górki na pych.

Voltomierz tak jak od samego początku tj. od montażu, tak i teraz pokazywał wartości od 10,6 - do 14,5 V. Raczej nigdy powyżej, czasem stablizował się na dłużej na skromnych 12,2 V. Olałem to, wychodząc z założenia, że jest wadliwy i trzeba go wymienić (jak sugerowałeś swego już czasu), tym bardziej, że na wolnych obrotach ładowanie na mierniku na klemach oscyluje wokół przyjemnych 13.2 V. Powrót w deszczu na długich światłach i grzane manetki na 4 poziomie i tak przez około 50 min. Ładowanie spada na łeb na szyję, ale już wcześniej spadało, więc się nie przejmuję, Krótki postój, próba odpalenia, rozrusznik nie ma prądu, aby zakręcić, strzela, pyka nie kręci. Afra odpaliła na pych i ostatnie 40 km wróciłem na światłach mijania bez manetek. Kontrola w domu miernikiem na wolnych, a tam przyjemne 13,2. Nie wiem, co jest grane. Regulator raczej nie doładowuje, niż przeładowuje. Zawsze lepiej w tą stronę, ale muszę się pozbyć problemu.

Do zobaczenia w Warszawie.

Pozdrawiam
Mirek
miro&afryka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem