Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.09.2022, 22:32   #38
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,004
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 20 godz 59 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Ale jak zera nie odlaczysz to wyślesz fazę po niebieskim do sieci poprzez urządzenia , choćby żarówkę albo?

Będę też robić agregat i cała instalacje sam więc info o podłączeniu się przyda
Spokojnie, nic nie zasilisz. Przeglądam dosyć często projekty zasilania rezerwowego obiektów i spotykam SZRy zarówno 3 jak i 4 polowe. Na zdjęciu niżej masz styczniki 3P.

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Nie mogą, taki stycznik montuje się za raz za licznikiem odcina on całkowicie instalacje domowa od sieci energetycznej
Gdy wraca zasilanie z sieci energetycznej wznawia działanie cewki, agregat rozłącza, zasilanie sieciowe załącza. Można do tego zapodac jakieś wifi z powiadomieniem, styki pomocnicze by wymusić reset systemu czy auto start agregatu i wygaszanie.
Pisałem już wcześniej, dwa styczniki z blokadą mechaniczną i elektroniczną. Na zdjęciu niżej widać jak to wygląda. Chociaż ja osobiście jestem zwolennikiem przełącznika z napędem (takie też stosujemy u nas na produkcji), który w razie awarii napędu można przełączyć ręcznie.

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Pozostaję przy manualnym separatorze gdzie nie ma możliwości pomyłki. Trzeba pamiętać jeśli ktoś ma PV to że ona zwłaszcza powinna być po właściwej stronie.
O jakiej pomyłce myślisz? Ręczny czy automatyczny układ nie może posiadać możliwości podania zwrotnego zasilania na sieć energetyczną.


krakus jest online   Odpowiedź z Cytowaniem