Wątek: Iran 2016 maj
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.09.2016, 20:30   #10
Jan


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Zabrze
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jan jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 9 min 48 s
Domyślnie

WYPRAWA DO IRANU – dzień 6
Rano namioty szybko poskładane, część towarzystwa jednak swoim tempem i swoimi drogami. Wspólne zdjęcie z Hosseinem i na koniec odwiedziny u fachmana, który potrafi obejść zabezpieczenia w internecie na FB i kilka innych www. Co mi wgrał, nie wiem, może szpiega jakiegoś ?-) koszt kilka Euro.
Dzisiaj lecimy do jaskini AliSadr, największa wodna jaskinia na świecie i trzecia pod względem wielkości w ogóle.
Do AliSadr przybyliśmy niestety po zamknięciu i opędziwszy się od naganiaczy na różnego rodzaju kwatery (o wątpliwej renomie), rozłożyliśmy namioty nieopodal parkingu na nieczynnym campingu, fajne miejsce i za friko. Tomek stwierdził, że w tak komfortowych warunkach już dawno nie nocował.
Po drodze zlało nas kilka razy, wyschliśmy kilka razy, zaliczyliśmy fajny szuter i kolejnego kebaba.
A propo kebaba, często w "knajpach" jada się na takich ...łóżkach i należy siedzieć tak, aby nie pokazywać stóp (po turecku, pół leżąco z nogami z tyłu) ale jak stwierdził Tomek, stóp nie ale dupę już tak :-) )
Codziennie także zaliczamy arbuza, których tutaj pełno i za śmiesznie niskie pieniądze.
Co do kasy, w każdym kraju przeliczamy równowartość do ceny paliwa a tutaj ten przelicznik się wali. Za litr płacimy coś kolo 1,2zł. Wychodzi na to, że dwa kebaby to jeden bak - należy rzucić jedzenie - dalej się dojedzie!
Pokonaliśmy około 550 km i jutro po zwiedzeniu jaskini czeka nas podobna odległość. Teraz do Shustar.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC01034.jpg (752.5 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC01036.jpg (593.1 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC01039.jpg (919.3 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC01048.jpg (739.5 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC01051.jpg (1,010.5 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC01058.jpg (742.4 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC01061.jpg (1.01 MB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC01016.jpg (389.7 KB, 14 wyświetleń)
Jan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem